Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu ruszył proces w sprawie zabójstwa, do którego doszło ponad rok temu w Ostrowitem, położonym niedaleko Trzemeszna w powiecie gnieźnieńskim
Każdy z gnieźnieńskich cmentarzy posiada swoją historię, ale są na nich takie miejsca, za którymi kryją zapomniane lub nigdy nieopowiedziane historie. 
Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu odbyła się druga odsłona procesu o zabójstwo, do którego doszło w listopadzie 2021 roku przy ul. Cierpięgi w Gnieźnie.
Nie żyje młody chłopak, jego kolega został oskarżony o zabójstwo. Z zeznań oskarżonego wyłania się obraz tego, jak narkotyki i alkohol pochłaniają młode umysły i stają się dramatem życiu ich samych oraz bliskich.
Niepozorny malunek, przedstawiający stary budynek i wiejski krajobraz, a po drugiej stronie opis, który daje sporo do myślenia. Mieszkaniec Gniezna podzielił się z nami historią, którą znalazł... na śmietniku.
Nieustanna opieka nad koniem, udziały w ćwiczeniach, dbałość o mundur, dawanie przykładu innym żołnierzom - takie było życie oficera 17 Pułku Artylerii Lekkiej, która to jednostka stacjonowała w Gnieźnie w okresie międzywojennym.
Ten wieczór zapadł w pamięci wielu mieszkańcom Gniezna i całego regionu - 11 sierpnia 2017 roku nad okolicą przeszła potężna nawałnica, która spustoszyła lasy i wyrządziła wiele innych szkód.
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 12:04

Byli z Gniezna, walczyli w Warszawie

Mokotów, Żoliborz, Stare Miasto, Śródmieście, Kampinos, Powiśle – to tylko część frontów, na których walczyli powstańcy urodzeni w Grodzie Lecha lub z nim związani.
Strona 1 z 29

Ostatnio dodane