Jeszcze kilka lat temu, mieszkańcy jednej z większych miejscowości w naszym powiecie, nie wiedzieli zbyt wiele o dawnym cmentarzu, mieszczącym się przy wyjeździe z Trzemeszna w kierunku wsi Zieleń. Jego historię udało się już odzyskać, a teraz trwa jej składanie w całość - dosłownie.
Matura zdana. Czas zapisać się na studia. Ofertę Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium sprawdziłam, bo polecili mi ją znajomi. Interesowały mnie studia I stopnia lub jednolite magisterskie.
Wiedza i merytoryczne wsparcie przy realizacji projektów unijnych oraz zarządzanie w administracji na szczeblu lokalnym. O nowym kierunku w Instytucie Kultury Europejskiej opowiada dyrektor tej jednostki, prof. UAM dr hab. Mateusz Jaeger.
Mieszkający w Gnieźnie Edmund Zdanowski skomponował hejnał dla miasta Przasnysza - swojej rodzinnej miejscowości.
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypominamy o pierwszej obszernej publikacji, poruszającej tematykę podziemia antykomunistycznego, działającego na terenie naszego regionu tuż po II wojnie światowej.
Do Gniezna przybywają kolejni uchodźcy, którzy chcą się uchronić przed wojną. Nierzadko tu mają krewnych, dom oraz poczucie bezpieczeństwa. W ich kraju zostali ci, co mogą i chcą bronić swojej ojczyzny.
Zapraszamy do wysłuchania drugiego wywiadu z cyklu „Służyli Niepodległej” - tym razem rozmówcami byli pracownicy gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z historykiem Waldemarem Kiełbowskim oraz genealogiem Wojciechem Jędraszewskim na temat zachowanych lokalnych źródeł o powstaniu wielkopolskim. 
Strona 1 z 14

Ostatnio dodane