poniedziałek, 21 listopada 2022 15:05

Ponad tysiąc gnieźnian wciąż jeszcze czeka na dodatek węglowy

 
Ponad tysiąc gnieźnian wciąż jeszcze czeka na dodatek węglowy źródło: UM

Miasto Gniezno wciąż jeszcze czeka na kolejną transzę środków finansowych od Wojewody Wielkopolskiego na dodatek węglowy.

Wciąż jeszcze 1 106 mieszkańców czeka na wypłatę ww. środków, a do tej pory Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił 2664 dodatków na łączną kwotę 7 992 000 zł. To oznacza, że nadal 1106 osób czeka na swoją wypłatę.

- Informujemy także, że zainteresowanie zakupem rządowego węgla jest mniejsze niż  się spodziewano. Do soboty 19 listopada, 507 osób złożyło wniosek na zakup tego węgla, na ponad 700 ton z ponad 4 tys. gnieźnian uprawnionych do tego zakupu. Przypominamy, że wnioski można jeszcze składać w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie. Będzie to także możliwe w 2023 r. Osoby zainteresowane zakupem węgla w tym roku proszone są o składanie wniosków do 22 listopada 2022 r. - informuje Urząd Miejski. 

Przypomina się, że koszt zakupu 1 tony węgla to 2.000 złotych. Jedno gospodarstwo domowe może nabyć 3 tony węgla, z czego 1,5 tony w tym roku i 1,5 tony do kwietnia 2023 roku. Z preferencyjnego zakupu węgla nie skorzysta gospodarstwo domowe, które nabyło go na ten sezon grzewczy po cenie niższej niż 2.000 za tonę. Termin rozpoczęcia wydawania węgla jest uzależniony od jego dostawy przez spółki skarbu państwa i nie jest jeszcze znany.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane