czwartek, 17 listopada 2022 15:00

Spędzili ze sobą razem 50 lat

 

Kilkanaście par gnieźnian, które wspólnie przeżyło pół wieku razem, otrzymało dziś medale za swoje długoletnie pożycie małżeńskie.

Tradycją uroczystości "Złotych Godów" jest przede wszystkim pogratulowanie tak wyjątkowego jubileuszu, jakim jest 50 lat stażu małżeńskiego. To wyjątkowa okazja do tego, by nie tylko wyrazić uznanie, ale także życzyć dużo zdrowia parom, które przez tak długi czas razem kroczą przez życie. Przy tej okazji wszystkim wręczane są medale, przyznawane przez Prezydenta RP, a przekazywane przez władze miasta wraz z gratulacjami od kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Podczas uroczystości, która odbyła się 17 listopada w Pałacu Balcerowo wyróżnienie za 55 lat spędzonych razem odebrali Joanna i Stanisław Rewersowie, a za 60 wspólnych lat: Bożena i Zbigniew Jakobsze oraz Janina i Marian Piaseccy.

Złoty jubileusz 50-lecia oraz medal otrzymali: Dyoniza i Jan Dobrogowscy, Łucja i Zygmunt Felowie, Stefania i Henryk Kabzińscy, Maria i Grzegorz Kieroniakowie, Maria i Jerzy Krzywańscy, Alicja i Zenon Michalakowie, Henryka i Leszek Nowaczykowie, Klara i Marian Kowalscy, Barbara i Leszek Piechoccy, Wanda i Bogdan Suliccy, Aurelia i Stefan Walczakowie, Jadwiga i Andrzej Winnowiczowie, Elżbieta i Ryszard Zamiarowie oraz Barbara i Mieczysław Żuralscy.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane