piątek, 18 listopada 2022 10:10

Kolor kawy, zapach nieszczególny. Winne... opadające liście

 

Po raz kolejny w tym roku pojawiły się uwagi dotyczące stawku w Parku Miejskim - w miejscu, gdzie przechodzi on w koryto opływające wysepkę. Woda w nim ma nieszczególny kolor, co dopełnia także nieprzyjemny zapach.

O spostrzeżeniu poinformował nas jeden z mieszkańców, przechodzący przez Park Miejski alejką od strony al. Marcinkowskiego. Przekazał nam, że woda opływająca wysepkę ma mętny, kawowy kolor, a wokół rozchodzi się zapach przypominający ścieki. Będąc już na miejscu potwierdziliśmy, że faktycznie woda zmieniła kolor, a sam zapach nie należy do najprzyjemniejszych. Przypomniało to sprawę sprzed kilkunastu tygodni, kiedy woda w tym samym miejscu zrobiła się... różowa.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zakładem Zieleni Miejskiej, celem wyjaśnienia okoliczności tego zjawiska. Jak nam przekazano, powodem takiego stanu rzeczy nie są ścieki, ale... opadające liście, które w wodzie zaczynają gnić, a czego skutkiem ubocznym poza kolorem jest właśnie ów zapach. Przy tej okazji zapytaliśmy też o wyniki badań wody, która w sierpniu br. zmieniła swój kolor na różowy. Jak nam przekazano, przyczyną była jedna z bakterii rozkładających się w wodzie w panującej aurze, która jednak nie stanowiła szkody dla środowiska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane