piątek, 18 listopada 2022 08:54

ITD kontrolowała przewozy osób

 

Kilka dni temu Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła na terenie Wielkopolski kontrolę kierowców, trudniących się przewozem osób.

Jak informuje wielkopolska ITD, akcja wielkopolskich inspektorów ukierunkowana na kontrolę przewozu osób w regionie została przeprowadzona 9 listopada w godzinach porannych w Poznaniu, Lesznie, Gnieźnie i Kaliszu. Kontrole  dotyczyły przewozów osób taksówkami, również za pomocą aplikacji.

- W sumie przeprowadzono 47 kontroli, w wyniku których wszczęto dwa postępowania administracyjne na łączną kwotę 4,000 zł i ukarano kierowcę mandatem w wysokości 50 zł. Odkryte naruszenia dotyczyły braku badań lekarskich i złego stanu technicznego pojazdu, od którego inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny - informuje ITD. Przykład ten pokazuje, że nie tylko kierowcy pojazdów ciężarowych lub autobusów, tak często kontrolowanych przez inspektorów, powinni dbać o swoje pojazdy oraz własną dokumentację.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane