poniedziałek, 21 listopada 2022 09:21

Na ul. Jana Pawła II ubyło kolejnych miejsc postojowych

 

W ostatnim czasie wykonano dalszy etap dostosowywania miejsc postojowych, istniejących na ul. Jana Pawła II, do obowiązujących przepisów.

Kilka miesięcy temu było dość "głośno" o miejscach postojowych, istniejących bezpośrednio przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie, które w czerwcu br. zostały zlikwidowane. Powodem był fakt, że mimo iż istniały od wielu lat, to... były niezgodne z przepisami (obręb skrzyżowania). Po ich usunięciu w ich miejscu powstały azyle zieleni, które zagospodarowano pod krzewy, a docelowo pojawią się także drzewa.

W efekcie powyższych zmian, zlikwidowano kilka miejsc postojowych, w sporej części tzw. kopert przeznaczonych dla policjantów. Wówczas jednak zapowiadano, że zostaną one "odtworzone" w innej części tej samej ulicy. Tak też się stało.

W ostatnim czasie przeprowadzono dalsze zmiany w obrębie tego samego skrzyżowania, ale od strony dawnego budynku "B" komendy, który obecnie służy jako siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Od strony przejścia dla pieszych, gdzie do tej pory parkowały auta, wydzielono część za pomocą słupków, a kolejny odcinek w stronę Starostwa przeznaczono pod "koperty" dla KPP Gniezno - w sumie 6 miejsc.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane