Jesteś tutaj:Gospodarka Przy cmentarzu na ul. 17 Dywizji Piechoty powstały miejsca postojowe
piątek, 18 listopada 2022 11:39

Przy cmentarzu na ul. 17 Dywizji Piechoty powstały miejsca postojowe

 

Zmotoryzowani mieszkańcy, chcący się udać na cmentarz św. Wawrzyńca, mogą korzystać już z zatoczki, którą wykonano przy ul. 17 Dywizji Piechoty.

Cmentarz w tej części miasta od lat czeka na uregulowanie miejsc postojowych od strony ul. 17 Dywizji Piechoty, gdzie swoje auta pozostawia wielu kierowców udających się na nekropolię. Zasadniczo miejsc postojowych wyznaczonych na tym odcinku nie ma, przez co nierzadko pojazdy stawiane są na chodniku po drugiej stronie ulicy, utrudniając tym samym przejście pieszym. Wielu też parkowało na poboczu drogi, który zasadniczo był miejscem przeznaczonym pod zieleń, choć już mocno rozjechanym.

W ostatnim czasie na odcinku pomiędzy Szkołą Podstawową nr 8 a bramą cmentarną wykonano prace polegające na wytyczeniu miejsc postojowych do parkowania równoległego wzdłuż ulicy. W sumie dzięki temu powstało kilkanaście miejsc dla samochodów. Choć samo wykonanie jest "budżetowe", to jednak rozwiązanie ułatwia znacznie postawienie auta. Do w pełni bezpiecznego przejścia w kierunku nekropolii brakuje jednak jeszcze chodnika.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane