Jesteś tutaj:Wywiady Powstanie wielkopolskie w literaturze
czwartek, 30 grudnia 2021 16:50

Powstanie wielkopolskie w literaturze

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z historykiem Waldemarem Kiełbowskim oraz genealogiem Wojciechem Jędraszewskim na temat zachowanych lokalnych źródeł o powstaniu wielkopolskim. 

Choć literatura na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/19 jest bardzo bogata, to okazuje się, że daleko do wyczerpania tematu. Tak rzecz ma się w przypadku niedawno wydanej książki „Służyli Niepodległej. Rzecz o losach powstańców wielkopolskich 1918-1919 z Czerniejewa i okolic”. Na jej temat rozmawiano w Domu Powstańca Wielkopolskiego z gośćmi Waldemarem Kiełbowskim, historykiem i autorem wyżej wymienionej publikacji oraz Wojciechem Jędraszewskm, genealogiem i prezesem Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego „Gniazdo”. Zapraszamy do wysłuchania.

 
Materiał zrealizowany przez Urząd Miejski w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane