Jesteś tutaj:Wywiady Archiwalne dokumenty o powstańcach
czwartek, 10 lutego 2022 11:04

Archiwalne dokumenty o powstańcach

 
Archiwalne dokumenty o powstańcach kadr z nagrania

Zapraszamy do wysłuchania drugiego wywiadu z cyklu „Służyli Niepodległej” - tym razem rozmówcami byli pracownicy gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu.

Kontynuując wywiady dotyczące minionych obchodów 103. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, Dom Powstańca zaprosił do rozmowy Marka Szczepaniaka, kierownika Archiwum Państwowego w Poznaniu Oddział w Gnieźnie, a także archiwistę z tej placówki Grzegorza Konieczkę. Z rozmówcami spotkanie poprowadziła Marta Karalus-Kuszczak, która wypytała o "powstańcze ślady", jakie można znaleźć w zasobach przechowywanych w tej instytucji. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane