środa, 12 sierpnia 2015 10:41

Remont odcinka kolejowego Gniezno - Trzemeszno

 

Od początku lipca trwają prace remontowe na linii 353 na odcinku z Gniezna w kierunku Trzemeszna. Dzięki nim pociągi zwiększą prędkość.

O planowanym remoncie tego odcinka szlaku kolejowego, informowaliśmy na początku czerwca. Obecnie prace są już bardzo zaawansowane i aktualnie dotyczą torów w kierunku Trzemeszna. Na nim to ułożone zostały już nowe, betonowe podkłady, nowa podsypka, a obecnie trwają prace regulacyjne szyn. Ponadto przebudowa dotyczyć będzie kilku przejazdów kolejowych, które zostaną wyprofilowane do nowego poziomu torów, jednak nie zostanie zmieniony zakres bezpieczeństwa na nich.

Kompleksowo przebudowywany jest również przystanek w Jankowie Dolnym - obecnie peron po stronie remontowanych torów, a dodatkowo modernizacji ulega system sterowniczy i zasilania energetycznego - w miejsce betonowych słupów nośnych dla trakcji elektrycznej, pojawiają się nowe, kratownicowe. Odświeżeniu i uzupełnieniu ulegnie także oznakowanie dla pociągów.

Dzięki pracom na ww. odcinku torów, już wkrótce pociągi będą mogły pokonywać ten szlak z prędkością 150 km/h. Koszt całkowity remontu, który zakończyć się powinien do listopada 2015 roku, wynosi przeszło 38 mln złotych i dotyczy także innych prac, odbywających  się na linii 353 (m.in. remont peronów w Pobiedziskach oraz Biskupicach Wielkopolskich).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane