piątek, 16 września 2016 11:08

Lekarze odpowiadają na zarzuty dyrekcji ZOZ

 
Lekarze odpowiadają na zarzuty dyrekcji ZOZ fot. Rafał Wichniewicz

Przedstawiciele środowisk lekarskich, którzy kilka dni temu wyrazili swój sprzeciw wobec działań mających miejsce w szpitalu, odnieśli się do stwierdzeń wygłoszonych przez dyrekcję Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Jest to odpowiedź na kilka zarzutów, które zostały podniesione w trakcie spotkania dyrektora Krzysztofa Bestwiny i zastępcy dyrektora Ewy Jachimczyk z dziennikarzami w miniony wtorek, tuż przed Radą Społeczną ZOZ (zobacz także: "Nikt nie chciał wyrzucać chirurgów"). Osoby, których nazwiska zostały wymienione przez dyrekcję, a także przedstawiciele środowisk lekarskich, stanowczo zaprzeczają podanym tam informacjom.

- Wotum nieufności było ostatecznością, naszym krzykiem rozpaczy i możliwością wyrażenia tego, że nikt z nami nie rozmawia. Dyrekcja ma swoją koncepcję funkcjonowania oddziału chirurgicznego, poradni endoskopii i ta koncepcja od początku, czyli wymiany całej załogi, lekarzy będących tutaj i na miejscu, ma niesamowitą wadę. To jest niewyobrażalne, żeby na dyżurze pozostawał jeden młody człowiek, a nawet jeden specjalista, podczas gdy drugi będzie przyjeżdżał z Poznania. Wiemy jak dojeżdża się z Poznania i nie zajmuje to 20 minut, jak już twierdził jeden z lekarzy - przekazała lek. med. Aleksandra Lisowska, odnosząc się ponownie do sprawy oddziału chirurgicznego. 

Następnie odczytano oświadczenie grupy lekarzy:

Wszystkie nasze dotychczasowe działania powstały przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo medyczne naszych pacjentów, w tym naszych rodzin i przyjaciół. To, co się dzieje ostatnio w naszym szpitalu, zostało z niezrozumiałych dla nas powodów zapoczątkowane przez Dyrekcję. To ona jako organizator pracy w szpitalu naraża personel medyczny na bezproduktywne marnowanie czasu w walce o słuszną przecież sprawę - powrót do pracy znakomitych lekarzy specjalistów, na których czekają pacjenci. Emocje - niepewność, zdenerwowanie, obawa o to, jak będzie wyglądał kolejny dyżur - nie pomagają nam w pracy. To, co zrobiliśmy, to ostateczność. Ale jakie było inne wyjście? Kolejki na oddział chirurgiczny skróciły się o 3 miesiące z powodu rezygnacji pacjentów, Pani dr. Jachimczyk mówi, komentując problemy w Poradni Chirurgicznej, że NFZ jest dla nas wyrozumiały. Czy to nie jest mylenie pojęć? Dla kogo my jesteśmy? Dla NFZ-u, czy dla pacjenta? To pacjent powinien być wyrozumiały.

W dalszej części znalazły się sprostowania wobec informacji podanych przez dyrekcję ZOZ - Krzysztofa Bestwinę i Ewę Jachimczyk:

1. Pismo z wotum nieufności podpisało nie dwadzieścia kilka osób, jak mówi lek. Jachimczyk, lecz 35 osób - lekarzy pracujących w ZOZ Gniezno. Podkreślanie, że jesteśmy lekarzami zatrudnionymi na umowach cywilno-prawnych lub jak kto woli - podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą, ma na celu zdyskredytowanie i lekceważenie naszego zdana. Informujemy, że spędzamy w tym szpitalu wiele godzin, nieraz przekraczając tzw. etat, w wg. opinii Państwowej Inspekcji Pracy nasze umowy noszą wszelkie znamiona umowy o pracę.
2. Żaden z podpisujących się lekarzy nie został zmanipulowany - każdy z nich miał możliwość zapoznania się z treścią dokumentu, który później podpisał. Pismo to było rozsyłane do większości osób mailem, tak, żeby każdy mógł przemyśleć, jaką podejmie decyzję. Lekarz, który został wymieniony z nazwiska przez dyrektora Bestwinę na konferencji prasowej, był w dniu przedwczorajszym w dyrekcji, aby wyjaśnić to nieporozumienie i twierdzi, że został przez dyrekcję przeproszony za to, że podano iż nie wiedział co podpisywał.
3. Nie istniała żadna pusta kartka do podpisywania, gdyż pismo było zamieszczone na jednej stronie, a podpisy na drugiej stronie tej samej kartki. Drugi egzemplarz ww. pisma jest do wglądu na życzenie.
4. Osoba, która została opisana jako pracująca od 3 miesięcy, to pracownik, który był w tym szpitalu zatrudniony jako rezydent na pensji z ministerstwa od kilku lat, natomiast od 3 miesięcy ma po prostu zmienioną formę zatrudnienia.
5. Pismo podpisało 4-ech ordynatorów - nikt z nich się nie wycofał - trzech wystąpiło na posiedzeniu Rady Społecznej ZOZ wyrażając pełne poparcie dla naszych chirurgów, a czwarty był nieobecny, gdyż miał dyżur w szpitalu. Dodatkowo na posiedzeniu było kolejnych dwóch ordynatorów, nieobecnych na liście, z których jeden wygłosił mowę, popierającą naszych chirurgów..
6. Pismo o wotum nieufności nie powstało w ciągu jednego dnia - była to tygodniowa praca wielu osób, poprzedzona licznymi rozmowami i konsultacjami, również z osobami, które na tej liście nie figurują. Jest więc kolejną manipulacją, że pismo powstało w odpowiedzi na ogłoszenie sukcesu dyrekcji o pozyskaniu środków na budowę szpitala. Każdy rozsądny lekarz, pracujący w tym szpitalu, życzy sobie, aby nowy obiekt powstał jak najszybciej i prosimy, aby dyrektor nie wikłał nas w politykę.

W końcowej treści oświadczenia lekarzy zawarte zostało stwierdzenie, że wotum nieufności było ostatecznością, spowodowaną faktem braku dialogu w ostatnich tygodniach, a także nieprawidłowościami, jakie mają miejsce na oddziale chirurgicznym od 1 września (od czasu przejęcia go przez firmę SOWMED).

- Wykonując do tej pory operację, w przypadku "niespodzianek" w jej trakcie, zawsze mogłem liczyć na kolegów, którzy sprawę rozważyli, skonsultowali i zaopatrzyli. Dzisiaj, nie mając wiedzy na temat tego z kim będę współpracował i jakie są jego umiejętności oraz doświadczenie, muszę pewną grupę pacjentek dyskwalifikować z operacji u nas, bo grozi to taką sytuacją, że stanę w pewnym momencie przed faktem iż to pacjentka do przyjęcia chirurgicznego, a obecni chirurdzy nie wiem czy będą potrafili to zabezpieczyć. Jeśli chodzi o oddział chirurgiczny bezpieczeństwo zostało w znacznym stopniu ograniczone w tym momencie - mówił lek. med. Grzegorz Gliniewicz. 

Efektem ostatniego posiedzenia Rady Społecznej ZOZ, ma być m.in. kontrola szpitala wykonana przez Starostwo. Zdaniem lekarzy, taka działanie wykonane przez ten organ może być nieobiektywne, dlatego proponują wykonanie go w inny sposób: Nad tym wszystkim powinna się pochylić Komisja Rewizyjna z Rady Powiatu. Pada tyle różnych liczb - my obliczyliśmy swoje i jak mi się wydaje, całkiem poprawnie, dyrektor co rusz podawał inne liczby. Jak się okazało później do sumy naszych wynagrodzeń wrzucał wynagrodzenia anestezjologów, podczas gdy tego liczby nie będą dodawane do wynagrodzeń SOWMED-u, dlatego uważam, że obiektywna byłaby Komisja Rewizyjna z Rady Powiatu - mówił lek. med. Ziemowit Kowalski, jeden z chirurgów do niedawna pracujących w szpitalu i dodaje powody takiej sugestii: - Zważywszy na stosunek pani starosty do tego całego konkursu i wszelkich przedstawionych przez nas argumentów, czego wszyscy byli świadkami na ostatniej radzie społecznej, kiedy wszelkie podawane przez nas i pielęgniarki nieprawidłowości, były zbywane co najwyżej milczeniem. Mamy istotne wątpliwości co do jakości takiego audytu (wykonanego przez Starostwo - przyp. red.). 

Chirurg przyznał, że utracił już swoje zaufanie do Krzysztofa Bestwiny: - Traktowałem przyjście pana dyrektora z pewną nadzieją. Był przedstawiony, jako specjalista, ekonomista, który uzdrowi finanse i z którym będzie można rozmawiać. Wydawało mi się, że prowadziłem normalne rozmowy w wielu kwestiach, ale ani razu w ciągu tego czasu nie zostałem poinformowany przez dyrektora, że mam w sposób istotny zmienić coś w gospodarce finansowej, sposobie przyjęć pacjentów i jedyną rzeczą, o której rzeczywiście rozmawialiśmy było to, że część zabiegów na bloku operacyjnym wykonywaliśmy samodzielnie, co jednak nie stoi w sprzeczności z regułami sztuki medycznej - mówi Ziemowit Kowalski i stwierdził ponownie: - Nigdy pan dyrektor nie zgłaszał mi, a dzwoniłem do niego w wielu sprawach, żadnych zastrzeżeń, które potem tak masowo ujrzały światło dzienne podczas tego postępowania konkursowego. 

Sytuacja, w jakiej obecnie znalazł się cały konflikt, wydaje się patowa - z jednej strony zewnętrzna firma rozpoczęła świadczenie swoich usług, które zdobywają krytykę gnieźnieńskiego środowiska lekarskiego. Z drugiej strony ta sama grupa żąda zmiany całej sytuacji - jak padły głosy na radzie społecznej, nawet za cenę odsunięcia od stanowisk obecnej dyrekcji ZOZ: - Wydaje się, że dyrekcja nie szuka żadnego rozwiązania, bo gdyby chciała je znaleźć, to mogłaby go poszukać wcześniej. Był czas na to, by porozmawiać. Dyrekcja uparcie lekceważyła wszelkie wezwania - ze strony Rady Powiatu, Rady Społecznej, wbrew wszelkiej racjonalności i tak naprawdę wbrew procedurom, gdyż dyrektor powinien się pochylić nad tym, czego chcą od niego radni, bo szpital nie jest własnością dyrektora, tylko mieszkańców powiatu - przyznał na koniec Ziemowit Kowalski.

129 komentarzy

 • Link do komentarza rozważny czwartek, 06 października 2016 18:18 napisane przez rozważny

  To również warte jest podkreślenia!! Co Wy na to??

  łowca - manipulant?

  W poradni wisiał do wczoraj (świadkowie i zdjęcia) niezgodny z prawem harmonogram, w którym figuruje lekarz nie zatrudniony w ZOZ Gniezno - -jako "słup?". Poradnia przyjmowała pacjentów od 9 przez około 2 godz. Rtg nadal nie działa.. Awantura u dyrektora tylko utwierdziła pacjentów w przekonaniu ze to nie jest DOBRA ZMIANA.
  A będzie jeszcze lepiej..

 • Link do komentarza melchior poniedziałek, 03 października 2016 14:47 napisane przez melchior

  lekarze oddziału wewnętrznego B składają wypowiedzenia - oto do czego doprowadza polityka kadrowa dyrekcji dobrej zmiany. A czym się zajmuje naprawdę dyrekcja ? Usprawiedliwianiem przed wszystkimi nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem SOWMEDU. Dyrekcja SPZOZU rzecznikiem i obrońcą NZOZu - tego jeszcze w Gnieźnie nie grali.

 • Link do komentarza Ajaks poniedziałek, 03 października 2016 13:58 napisane przez Ajaks

  Wyrwane z kontekstu
  Gniezno 16 września2016r.
  Szanowni Państwo
  Uprzejmie informuję, że XXXsesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
  odbędzie się w dniu 29 września2016roku o godz. 13
  w sali sesyjnej im. Stefana Wojciecha Trąmpczyńskiego w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.
  XXX SESJA RADY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO V KADENCJI
  29 września2016roku
  Porządek obrad
  (20 pkt.)

  Z tego (mimo, że podwójnie podane, na pkt 13, 14 poświęcono znikomą ilość czasu)

  13.Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego za I półrocze 2016 r.
  14.Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej za I półrocze 2016 r.
  15.Przedstawienie przez dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie spraw związanych z realizacją umowy na świadczenie usług z firmą SOWMED.

  Niestety na tę cześć poświęcono niewiele czasu, przekładając spotkanie na 17 października!! Ile e czasu ile razy sprawa tak pilna zostanie zbagatelizowana wystarczyłoby B. Tarczyńska nie „prowadziła monologu” przez ponad 2 godziny!!

 • Link do komentarza sokzburaka poniedziałek, 03 października 2016 06:37 napisane przez sokzburaka

  tereus bawi niezmiernie "masz dobry pomysł, może ktoś to zrobi!" - najlepsze :D

 • Link do komentarza Tereus niedziela, 02 października 2016 23:37 napisane przez Tereus

  Do sokuzburaka
  Moim zdaniem zarówno Dyrekcja jak i Ty czytacie komentarze, dlatego taka frustracja z Twojej strony!! czytając Twoje komentarze nie mogę oprzeć się wrażeniu że Ty jak i dyrekcja to te same osoby!!
  Twoje słowa
  ."I kolejny wyjec, który w kółko, jak mantra, to samo..""
  Pierwsza rzecz, jakim tonem zwracasz się do Nas wszystkich, grubiaństwo i brak wychowania to cechy które można zauważyć natychmiast!! Więcej empatii szanowny sokuzburaka!! Twoja postawa, nie ma usprawiedliwienia, a użyte zwroty w stosunku do innych świadczą jedynie o bezsilności!! Nie "chamstwo", prostactwo i krzyk zapewnią Tobie posłuch, a kulturalne wypowiadanie swoich racji!! Piszesz o "hucpie" oraz
  "..Są służby, prokuratura, idź zgłosić, że są nieścisłości, przekręty, afera, skandal, hucpa.."

  Masz dobry pomysł, może Ktoś to zrobi!!

 • Link do komentarza rozważny niedziela, 02 października 2016 18:51 napisane przez rozważny

  do

  niedziela, 02 października 2016 15:19 napisane przez korespondent krajowy

  Dziękuję za Twój bardzo trafny komentarz!! Mam nadzieję że sokzburaka zastanowi się gdy postanowi raz jeszcze zabrać głos!! Oczywiście należy się też zastanowić czy sokzburaka to odpowiedni substytut do zabierania głosu????

 • Link do komentarza sokzburaka niedziela, 02 października 2016 17:00 napisane przez sokzburaka

  I kolejny wyjec, który w kółko, jak mantra, to samo. Są służby, prokuratura, idź zgłosić, że są nieścisłości, przekręty, afera, skandal, hucpa. Myślisz, że dyrekcja czyta komentarze? Jesteś zabawny.

 • Link do komentarza korespondent krajowy niedziela, 02 października 2016 15:19 napisane przez korespondent krajowy

  sok z buraka - jakże trafne określenie dla p. Dolaty, starosty i dyrekcji - te osoby myślą,że uda im się zamieśc pod dywan wszystkie nieprawidłowości, włącznie z łamaniem prawa, które mają miejsce na terenie powiatu i publicznego zozu. Ótóż dopóki powiat i zoz są publiczne, dopóty te osoby są w służbie dla publiczności,czyli mieszkańców powiatu. I ich psim obowiązkiem jest tłumaczenie się z wszystkich przekretów, których dokonują. Również z tego,że zoz nie dostał pieniędzy z unii, bo ktoś z administracji zrobił błędy formalne. Skoro odpowiedź już była, to ją po prostu udostępnij, a nie pisz, że była. Ciemny lud nie kupi twoich pokrętnych postów. Na szczęście są instytucje, które mogą się zająć dochodzeniem tych praw. Mimo bezprawia, widocznego w całym kraju za sprawą pisu . A ty buraku, skoro uważasz, że ktoś w kólko o tym pisze, po co w ogóle zabierasz glos?

 • Link do komentarza sokzburaka niedziela, 02 października 2016 13:59 napisane przez sokzburaka

  nie mam zamiaru nikogo przepraszać, a temat wałkujecie już sami dla siebie. W kółko to samo i to samo i to samo, ile można :)))))

 • Link do komentarza obiektywny niedziela, 02 października 2016 12:31 napisane przez obiektywny

  Do sok z buraka..
  . Może pohamuje Pan swój język, niestety na zadane pytanie nie było wystarczającej odpowiedz!! Moim zdaniem powinien Pan przeprosić Wszystkich, którzy zadają to pytanie a w szczególności tę osobę " napisane anonim!
  Proszę podejść do lustra, i zapytać, kogo tam Pan widzi??

 • Link do komentarza sokzburaka niedziela, 02 października 2016 12:08 napisane przez sokzburaka

  anonimie, poczciwy indolencie, była odpowiedź na to pytanie. Gdybyście nie pisali komentarza za komentarzem z tą samą, nudną już treścią, to być może odp była - w jednym ztematów o szpitalu. Ale jak ktoś jest ograniczony, to co tu poradzić...

 • Link do komentarza anonim niedziela, 02 października 2016 09:54 napisane przez anonim

  przypominam sukcesy dyrekcji - nie otrzymała dotacji unijnych na budowę szpitala z powodu nieprawidłowości formalnych w przygotowaniu wniosku - kto za to odpowiada? Kto przygotowywał wniosek? Czy to była pani Welka? Dlaczego nikt nie odpowiada na te pytania?

 • Link do komentarza anonim sobota, 01 października 2016 20:29 napisane przez anonim

  prześwietlić Zenona Ł. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jego dochody,powiązania. to przecież tylko zwykły pracownik warsztatu.

 • Link do komentarza nie wnikliwy obserwator sobota, 01 października 2016 19:20 napisane przez nie wnikliwy obserwator

  Panie Stefanie, już wówczas Pan nam o tym mówił!! Szkoda, ze nikt Pana nie słuchał

  KOPIA !!
  07 lipca 2016 13:50
  Sukcesem szpitala będzie dymisja dyrekcji!!! Przecież cofamy się wstecz, ludzie zobaczcie co się w tym szpitalu zaczęło dziać. Takiej niekompetencji jeszcze nie było. Kto za to wszystko odpowie ? Pewnie tradycyjnie nikt! Tylko mydli sie oczy publiki nowymy przelomowymi planami naprawy! Teraz zrobiono sztuczny kryzys na oddziale chirurgii!!! Zeby odwrocic uwage. Piekny temat zastepczy To jest sukces dyrekcji? Kpina!!!! Wstyd!!! Dyrektorze a może już prezesie bestwina proszę ruszac w drogę ratować i prywatyzowac inny szpital!

 • Link do komentarza Suweren sobota, 01 października 2016 19:04 napisane przez Suweren

  Dyrekcja i Starosta niczego nie widzą w tym złego , ponieważ ....
  Opinia prawna Ministerstwa Zdrowia miażdżyca konkurs niczym jest, ponieważ są to ..... Starosta też tego nie widzi.
  Tylko, że na tą krótkowzroczność nie ma okularów.
  Tylko dymisja

 • Link do komentarza Kotka sobota, 01 października 2016 16:56 napisane przez Kotka

  Rewelacja starszy lekarz dyżuru rezydent (Leśna Góra wymięka przy Gnieźnie ) to wypisz klinika w Schwarzwaldzie
  To jest super jakość

 • Link do komentarza oburzony sobota, 01 października 2016 15:06 napisane przez oburzony

  To prawda, też słyszałem, warto by KTOŚ zapytał, dlaczego osoba bez decyduje o sprawach ZOZ-u a tym bardziej szpitala??
  Czy Pan Z.Ł ma specjalne uprawnienia, jeżeli to, od KOGO?? Czy posiada wykształcenie medyczne, skoro tak usilnie walczy o to by zniszczyć szpital, by obrócić w gruzy to wszystko, co budowali chirurdzy przez kilkanaście lat?? Kwestionuje pracę gnieźnieńskich chirurgów i pielęgniarek umiejętnie manipulując podwładnymi!!
  Swoją postawą nadszarpuje dobre imię chirurgów do usunięcia, których się przyczynił!!!
  Myślę, ze i tym problemem warto się głębiej zainteresować!!


  napisane przez
  Prawda o Zenonie Ł

  Proszę Państwa, od jakiegoś czasu pan Zenon Ł. jest opiniotwórczym indywiduum w ZOZie. Jakim prawem człowiek, który od kilkunastu lat, a może kilkudziesięciu nie splamił się prawdziwą pracą w zozie, chodzi tylko po korytarzach i robi mądre miny, wypowiada się na temat spraw medycznych. Dziwnym trafem zebrał ileś podpisów, o których opowiada nawet w mediach, a których nie widział nikt - żadna z pielęgniarek pracujących w obecnym bałaganie ( na bloku i oddziale chirurg) nie podpisała temu człowiekowi nic.

 • Link do komentarza smutna sobota, 01 października 2016 08:53 napisane przez smutna

  Czytając komentarze poniżej, szczególnie te po ostatniej Radzie, jestem przerażona!! Czy naprawdę taka znieczulica ogarnęła decydentów, czy może zwykła ludzka złośliwość a może inne względy kierują Panią Pani Beatą Tarczyńską, że postępuje w ten nieprzyzwoity, bezduszny sposób??

  Ciągle jednak mam nadzieję, że to bezprawie, w Państwie Prawa, zostanie ukrócony, a konsekwencje nieprawidłowości w sprawowaniu władzy KTOŚ ukróci!! Jak napisał Obserwator4:
  „..Liczę jednakże na to, że nadejdzie moment, w którym Pani Beato Tarczyńska będzie zmuszona rozliczyć się ze swoich poczynań!! Oby nastąpiło to jak najszybciej, by można było jeszcze cokolwiek uratować!!..”


  piątek, 30 września 2016 21:15 napisane przez personel

  Mam pytanie, czy ktoś wysłucha pielęgniarek???? Do kogo mamy się zwrócić???

  Piątek, 30 września 2016 18:01 napisane przez horror

  dyrekcja zostawia spaloną ziemię,ugór,katastrofę po sobie. Wprowadziła politykę podejrzliwości i inwigilacji.Zamiast być rzecznikiem szpitala i chorych jest rzecznikiem Sowiera - napisała do NFZ, że chce zmniejszyć kontrakt na por. chirurgiczną na 2 m-ce, bo biedny sowmed sobie nie radzi. Ci ludzie już doprowadzili zoz do skraju przepaści. co będzie dalej? obudźcie się wszyscy.

 • Link do komentarza oburzony piątek, 30 września 2016 08:51 napisane przez oburzony

  Niewiarygodne!!

  Kolejny raz, sesja przerwana, Ktoś walczy na zwłokę.!! No tak będzie to czas na wykazanie się, jak "sprawnie " działa Sowmed!!! Zastanawiam się jak grupka ludzi potrafi zmanipulować otoczenie, dopuszcza się wielu "przekrętów" a nikt nie reaguje!! Ręce opadają na taka bezsilność tych wszystkich, którzy powinni pilnować przestrzegania prawa!!


  czwartek, 29 września 2016 21:38 napisane przez joł

  No to już jest śmiech na sali...tyle zapowiedzi gróźb co to się nie stanie...i co sesja przerwana. Opozycja i "obrońcy" szpitala nie mają żadnych argumentów. Chodzi tylko, żeby ta awanturka polityczna potrwała jeszcze trochę. Żenada

 • Link do komentarza bezstronny czwartek, 29 września 2016 07:52 napisane przez bezstronny

  Interesujące!!
  sobota, 17 września 2016 06:39 napisane przez Szarik
  „…prywatny szpital w Gnieźnie już jest - Vivax. Operuje również na kasę chorych. od miesiąca jest ogromna fala pacjentów w poradni i na oddziale..”

  napisane przez inny obserwator
  „..Czytelnik - etykę lekarską zostaw w spokoju! Jeśli w ogóle wiesz co to znaczny! Chirurdzy pracujący wcześniej w Gnieźnie do końca wypracowali kontrakt i zajmowali się należycie z zadania. Nie mówiąc o tym że wyrobili kontrakt z nadwyżką!...”
  Nadwyżka za rok 2015 wynosi 6% !!!
  „…Ta nadwyżka zostanie pewnie wykorzystana do załatania dziury jaką wykonał SOWMED na ten miesiąc!!!
  Jeśli wiesz co to honor i podkopywanie pod kimś dołków – jak robi dyrekcja!!..”

  napisane przez Gnieznianin
  „…A nikt nie chce przyznać się kto do Gniezna przywiózł w teczce pana dyrektora B . bo od tego zaczęły się niejasności.finansowe . O ile pan dr Sowier może powiedzieć , ze przystąpił do konkursu bo przeczytał w internecie to tego nie moze powiedzieć pan B. bo żadnego konkursu nie było..”
  „…Pan ,który ostatnio zażyczył sobie nagrody 42 tys. zł. Pan, dzięki któremu w2011 roku został odwołany starosta Turku , który wypłacił panu B. odprawę w wysokości 80 tys. zł . zamiast przysługujących,30"tys…”
  „…I w ten sposób pojawił się w Gnieznie pan, który " doi " wszystkie miejsca gdzie się pojawia .ktory sprowadził p' Karolinę Welka pełnomocnika.ds..budowy,szpitala.,.ktora,to.realizuje .obecnie.z,perspektywy vice dyrektora,szpitala.we.Wloclawku.. To.panB i pani.J..bezprawnie.oddali.oddział.chirurgiczny ekipie S. Za 700 tys..więcej.w stosunku,do propozycji.lekarzy gnieźnieńskich . Nie wiem czy plany sprowadzenia B. rodziły się w Jarosławcu czy na weselu w Turku ale ludzie to miasto to nasze miejsce na ziemi . Nie pozwólmy doić się przez lotną ekipę , ktora zacumowała w Gnieznie po to zeby wydoić co się da dodatkowo
  Z naruszeniem bezpieczenstwa Zdrowia I zycia nas I naszych Rodzinie…”

  Wszystkie ważne i potwierdzające prawdę zawartą w wielu komentarzach usłyszycie (sama słuchałam) w nagraniu z XXIX nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego ws. przejęcia oddziału chirurgicznego przez firmę SOWMED.

  http:// http://www.gniezno24.com (30 sierpnia 2016 r.)

startpoprz.1234567nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane