wtorek, 01 listopada 2022 14:38

Procesja i modlitwa za zmarłych na cmentarzu św. Krzyża

 

Tradycją dnia Wszystkich Świętych są uroczystości na cmentarzach, podczas których odmawiana jest modlitwa za tych, którzy opuścili już ten świat, a także msza święta w ich intencji. 

Przy tej okazji, na każdej nekropolii odbywają się procesje, podczas których odmawia się różaniec za zmarłych. Wspominani są zmarli różnego stanu, a przy tym przypomina się o równości wszystkich wobec śmierci. 

Podobnie było w trakcie procesji żałobnej, która odbyła się na cmentarzu św. Krzyża we wtorkowe, wczesne popołudnie. Była ona prowadzona przez księży i braci zakonnych z kilku gnieźnieńskich parafii, a w której uczestniczyli także liczni wierni obecni na cmentarzu. 

Po dojściu do kościoła pw. św. Krzyża rozpoczęła się msza święta, którą odprawili proboszczowie parafii św. Michała Archanioła, bł. Bogumiła i pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Antoniego (OO. Franciszkanie). 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane