wtorek, 05 listopada 2013 23:13

Kradła kwiaty z nagrobków

 

Gnieźnieńscy policjanci kryminalni zatrzymali 57-letnią kobietę, która okradła nagrobek na cmentarzu Świętego Krzyża w Gnieźnie. Kobiecie udowodniono trzy takie przestępstwa.

W czwartek, 31 października 2013 r., w godzinach popołudniowych na cmentarzu Świętego Krzyża w Gnieźnie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali kobietę, która ukradła z nagrobka kwiaty i przełożyła je na inny grób. Zatrzymaną okazała się 57-letnia mieszkanka Gniezna. W jej mieszkaniu policjanci zabezpieczyli trzy bukiety sztucznych kwiatów, donicę z chryzantemami, wiązankę i znicz. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta ma na swoim koncie w sumie trzy takie przestępstwa. Wszystkie dotyczyły kradzieży z nagrobków kwiatów i innych elementów wystroju grobów.

Za ograbianie zwłok, grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane