Jesteś tutaj:Wywiady „Gniezno było newralgicznym punktem”
poniedziałek, 28 grudnia 2020 07:21

„Gniezno było newralgicznym punktem”

 
prof. Janusz Karwat prof. Janusz Karwat kadr z nagrania

Z okazji przypadającej 102. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, zapraszamy do wysłuchania krótkiego wykładu prof. Janusza Karwata na temat tamtych wydarzeń w naszym regionie.

W ramach tegorocznych obchodów patriotycznych, wiele inicjatyw ogranicza się jedynie do materiałów publikowanych w sieci. Wśród nich znajduje się także wykład prof. Janusza Karwata, autora (wydanej dwa lata temu z okazji stulecia) publikacji dotyczącej powstania wielkopolskiego na ziemi gnieźnieńskiej. Zapraszamy do wysłuchania - szczególnie, że jest to także ciekawa lekcja lokalnej historii.

1 komentarz

  • Link do komentarza Myślnik czwartek, 07 stycznia 2021 21:34 napisane przez Myślnik

    Pouczający wykład. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku straciliśmy okazję zebrania wielkiej ilości pamiątek, spisania relacji....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane