Jesteś tutaj:Wywiady Gdzie mieszkał Mieszko? Nowy film o Gnieźnie
wtorek, 10 września 2019 11:30

Gdzie mieszkał Mieszko? Nowy film o Gnieźnie

 
Gdzie mieszkał Mieszko? Nowy film o Gnieźnie zdjęcie nadesłane

„Architecture is a good idea”, czyli jeden z najciekawszych i najbardziej znanych kanałów o architekturze na YouTube, ponownie stworzył film o Pierwszej Stolicy Polski. Tym razem tematem odcinka jest zmieniający się układ urbanistyczny miasta na przestrzeni wieków.

Przypomnijmy, że popularne AIAGI już raz gościło w naszym mieście, czego owocem było odcinek o Katedrze Gnieźnieńskiej (do dziś 104 tysiące wyświetleń). Najnowszy film omawia, na przykładzie makiet wchodzących w skład Traktu Królewskiego, jak zmienił się rozkład ulic w naszym mieście, począwszy od początków historii Gniezna, aż po rewolucyjne zmiany wywołane wielkim pożarem z 1819 roku. Zachęcamy do oglądania!

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza wilk niedziela, 15 września 2019 02:06 napisane przez wilk

    Oglądać ,podziwiać,uczyć się !!!

  • Link do komentarza Hans wtorek, 10 września 2019 15:39 napisane przez Hans

    O take promocje miasta to ja walczyłem!
    No dobra, nie walczyłem, ale popieram jak najbardziej ;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane