Jesteś tutaj:Wywiady Kulturalne Gniezno - Krzysztof Gronikowski
piątek, 18 kwietnia 2014 10:00

Kulturalne Gniezno - Krzysztof Gronikowski

 

Krzysztof Gronikowski – założyciel agencji artystycznej JazzGra oraz członek Gnieźnieńskiego Towarzystwa Jazzowego – Jazz Club „Amok”. Organizator wielu koncertów jazzowych i bluesowych, dzięki którym w Gnieźnie mogły wystąpić światowe gwiazdy grające tę muzykę.

Muzyką jazzową zainteresowany jest mniej więcej od 1986 roku. Wtedy też trafił do Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym działało Gnieźnieńskie Towarzystwo Jazzowe – Jazz Club „Amok”. Klub organizował między innymi warsztaty, które wiele go nauczyły i pozwoliły poznać sławy muzyki jazzowej. 

Najbardziej znany jest z organizowania koncertów i balów jazzowych, które charakteryzują się muzyką na żywo w wykonaniu największych gwiazd, a także niepowtarzalnym klimatem, specyficzną myślą przewodnią oraz znaczną frekwencją, nie złożoną tylko z widzów gnieźnieńskich. 

Krzysztof Gronikowski dumny jest ze sprowadzenia do Gniezna takiej gwiazdy jazzu jak Tomasz Stańko, który bardzo dobrze wspomina wizytę w naszym mieście. Niezapomniany był także koncert Raya Wilsona. Największą satysfakcje sprawia mu zadowolenie publiki z koncertu i oczywiście samych muzyków grających na scenie. - Żeby to wszystko było udane, te wektory muszą się przenikać i to musi być pełnia szacunku w każdą stronę. Jeśli on jest, to zaczyna się to wszystko zazębiać. Jeśli organizator szanuje artystów i publicznośc to jest świetnie, ale też publicznośc musi szanować artystów i organizatorów. Ten, który występuje także musi szanować tę dwójkę. Jeśli to się wszystko przenika to następuje satysfakcja z tego co się robi - mówi Gronikowski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane