Jesteś tutaj:Wywiady Kulturalne Gniezno - Jagoda Drzeżdżon
czwartek, 27 marca 2014 14:38

Kulturalne Gniezno - Jagoda Drzeżdżon

 

Jagoda Drzeżdżon – zajmuje się grafiką warsztatową i komputerową. Mocno zaangażowana w kulturalne życie Gniezna.

Talent malarski miała od dziecka, dlatego też ostatecznie wybrała Gdańską Akademie Sztuk Pięknych. Na studiach największy nacisk stawiany był na malarstwo i rzeźbę, jednak Jagodę Drzeżdżon najbardziej pasjonowała grafika i najczęściej tworzy w tej technice. 

W jej pracach często przewija się motyw kota, który w jej życiu obecny jest praktycznie od zawsze. Umieszczone zostały także w grafikach prezentujących kocie znaki zodiaku. Jak mówi, tworzy przede wszystkim dla siebie - z pasji, a nie po to by uzyskać miano artysty (którego słowa notabene nie lubi). 
 
Jagoda Drzeżdżon pochodzi z Rumi, w Gnieźnie mieszka i pracuje od kilku lat. To tu uczestniczy we wszelakich inicjatywach kulturalnych Angażuje się w Offeliadę, Królewski Festiwal Artystyczny, Fantasmagorie, czy Koronacje Królewską. Uważa, że w kulturze Gniezna dzieje się sporo. Może nieco gorzej jest z samym zainteresowaniem mieszkańców. -”Angażują się przede wszystkim osoby związane z osobami, które coś angażują. Przede wszystkim ludzie młodzi, ale jest mało tych osób. Nie wiem czy jest problem z dotarciem, te wydarzenia są dobrze rozgłaszane, nie wiem czy wynika to z braku chęci, czy czasu, może jakiejś mentalności”- mówi. 

Chciałaby zostać w Gnieźnie, dalej działać i uczestniczyć w życiu miasta.
-”Jak na razie Gniezno i Ci wszyscy ludzie, których poznałam bardzo mi pasują i dobrze się tu czuję”.  

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane