Jesteś tutaj:Wywiady Konto Jakie Chcę - nowa oferta Banku Zachodniego WBK
czwartek, 28 grudnia 2017 17:41

Konto Jakie Chcę - nowa oferta Banku Zachodniego WBK

  Artykuł sponsorowany

Przedstawiamy rozmowę ze Sławomirem Stróżykiem - dyrektorem BZ WBK w Gnieźnie.

Zmiana oferty Banku Zachodniego WBK – co w­ tym takiego niezwykłego?

Wymagania klientów wobec banków są dzisiaj bardzo wysokie. Bank Zachodni WBK chce na te potrzeby odpowiadać, a nawet je wyprzedzać. Wiemy, że klienci oczekują oferty stosunkowo prostej, w której łatwo się rozeznać. Jednocześnie chcą produktów i rozwiązań, które można personalizować, łatwo dopasowywać do potrzeb konkretnej osoby w różnych sytuacjach i na różnych etapach życia. Tak właśnie zmienia się oferta naszego banku – w centrum uwagi stawiamy satysfakcję klientów, która bierze się ze spełnienia ich aktualnych, zmieniających się oczekiwań. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest nowe Konto Jakie Chcę, unikalny na polskim rynku rachunek osobisty.

Czym na rynku wyróżnia się Konto Jakie Chcę?

Konto Jakie Chcę to pierwsza w Polsce propozycja rachunku osobistego, którego funkcjonalności oraz pakiety opłat za towarzyszącą kontu Kartę Dopasowaną można zmieniać samodzielnie i naprawdę łatwo. W życiu każdego z nas z biegiem czasu pojawiają się bowiem nowe priorytety i potrzeby, co z kolei wpływa na nasze wymagania wobec konta bankowego. Nawet w ciągu roku w różny sposób korzystamy z rachunku, w zależności od tego, czy jesteśmy na wakacyjnym wyjeździe, czy na przykład szykujemy się do świąt. Konto Jakie Chcę sprawia, że klient nie musi już szukać nowych produktów bankowych czy zakładać nowych rachunków, żeby mieć produkt dobrze dopasowany do aktualnego etapu życia czy konkretnych potrzeb. Wystarczy, że włączy lub wyłączy odpowiednią funkcjonalność Konta Jakie Chcę.

Jakie są funkcjonalności Konta Jakie Chcę?

Niektóre cechy konta są wspólne dla wszystkich klientów. Bank Zachodni WBK nie pobiera opłat za prowadzenie Konta Jakie Chcę, przelewy zwykłe w internecie (ELIXIR), wypłaty w bankomatach BZ WBK, wypłaty BLIKiem oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach BZ WBK. Poza tym posiadacze rachunku mają duże możliwości dostosowania go do swoich wymagań, wybierając różne produkty i funkcje. Przykładowo, klient może skorzystać ze zwrotów za rachunki oraz z automatycznego oszczędzania. Przy Karcie Dopasowanej może zdecydować, który wariant miesięcznej opłaty za te kartę wybrać oraz w jaki sposób płacić za pakiety wypłat w bankomatach w kraju i za granicą. Można wybrać jedną, kilka lub wszystkie funkcje – zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Żeby, zgodnie z nazwą, było to właśnie takie konto, jakiego klient chce.

Jak w praktyce wygląda wybieranie funkcji konta?

Dostosowywanie Konta Jakie Chcę do własnych potrzeb jest proste i szybkie. Nie trzeba w tym celu fatygować się do oddziału banku, wszystko można zrobić za pośrednictwem elektronicznych kanałów dostępu – BZWBK24 internet lub BZWBK24 mobile. Wystarczy zatem komputer lub smartfon z dostępem do internetu. W związku z wprowadzeniem Konta Jakie Chcę, dokonaliśmy zmian w systemie bankowości internetowej i mobilnej. Wszystko po to, aby były przejrzyste i proste w obsłudze, a klienci mogli łatwo włączać konkretne funkcje wtedy, kiedy są potrzebne i wyłączać, kiedy nie są.

Czy dla młodszych klientów przygotowaliście coś ekstra?

Wygoda i­ łatwe dopasowanie do potrzeb to jedno, ale szczególnie dla młodych ludzi liczą się przede wszystkim koszty… Wszyscy byliśmy młodzi i doskonale pamiętamy, że wtedy naprawdę liczy się każda złotówka. Warto zatem przypomnieć, że dla wszystkich klientów prowadzenie Konta Jakie Chcę jest darmowe, podobnie jak wypłaty w bankomatach BZ WBK. Opłaty za Kartę Dopasowaną można z kolei uniknąć, jeśli tylko aktywnie się jej używa. Ale ponieważ rozumiemy doskonale, jak to jest dopiero stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu, przygotowaliśmy kilka specjalnych propozycji dla klientów do 26. roku życia. Proponujemy darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju oraz darmowa usługę cashback, czyli wypłatę środków w kasie sklepu. Niższe dla tych klientów są również opłaty za wypłatę gotówki w kasie BZ WBK oraz wypłaty w bankomatach zagranicznych.

Dla kogo przeznaczona jest oferta Konta Jakie Chcę?

Konto Jakie Chcę przeznaczone jest dla wszystkich zarówno nowych, jak i aktualnych klientów Banku Zachodniego WBK. Obecni klienci mogą bez żadnych dodatkowych warunków zmienić swój dotychczasowy rachunek na Konto Jakie Chcę w usługach bankowości internetowej lub w dowolnym oddziale banku.

Czy Bank Zachodni WBK zmieni także inne produkty?

Tak, Konto Jakie Chcę to dopiero początek zmian. Zaczynamy od rachunku osobistego, bo to najbardziej podstawowa usługa bankowa, ale już dziś pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w ofercie produktów inwestycyjnych, kredytowych i ubezpieczeniowych. Warto na nie zaczekać, bo będą oparte na tej samej filozofii i łatwego dopasowania do potrzeb i oczekiwań. 

Szczegóły oferty Banku Zachodniego WBK, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są na www.bzwbk.pl. Stan na 30.09.2017 

1 Oddział w Gnieźnie, ul. Sienkiewicza 17,
pon.- pt. 9.00 – 17.00,
tel. (61) 424 01 00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane