sobota, 22 lutego 2014 21:20

Młode gnieźnianki zmiotły poznanianki

Wysokie zwycięstwo na własnym parkiecie odniosły młode koszykarki Startu SGB TS Basket Gniezno, które pokonały drużynę z Poznania.

23 lutego drużyna Startu SGB TS Basket podejmowała w hali II LO zespól Inei AZS II Poznań. Mecz odbył się w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Starszych. Pierwsze minuty należały do gnieźnianek, które objęły prowadzenie 6:0. Zmusiło to trenera Inei AZS do wzięcia przerwy. Nie przyniosło to jednak poprawy gry przyjezdnych i gnieźnianki odjechały poznaniankom na 13 punktów (13:0). Pierwsze punkty drużyna z Poznania zdobyła dopiero w 4 minucie meczu. Odpowiedź gnieźnianek była natychmiastowa i po minucie było już 21:2 dla TS Basket. Dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty na tablicy pojawił się wynik 29:5 dla Basketu Gniezno. Ostatecznie gnieźnianki zwyciężyły w tej kwarcie w stosunku 38:7.

Drugą kwartę ponownie lepiej rozpoczęły gnieźnianki, które odskoczyły koszykarkom z Poznania na 39 punktów (46:7). W trzeciej minucie było już 54:9. Cztery minuty przed końcem tej kwarty było już 65:13 dla TS Basket, by drugą kwartę zakończyć wynikiem 74:15. Na początku trzeciej części meczu gnieźnianki odskoczyły przyjezdnym na 67 punktów (82:15), a poznaniankom piłka wyraźnie nie chciała w tym meczu wpaść do kosza. W poznańskiej drużynie było widać rozgoryczenie i oczekiwanie, by ten koszmar się skończy. Zawodniczki Basketu tymczasem skutecznie wybijały kolejne punkty. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 100 :23.

W ostatniej odsłonie nic się specjalnego nie zmieniło, poza tym, że gnieźnianki powiększały stopniowo swoją i tak już ogromna przewagę. W 3 minucie było 104:25, co na standardy koszykówki jest wręcz deklasacja. Zawodniczki z Poznania przez kilka minut nie potrafiły trafić do kosza, a od początku kwarty uczyniły to tylko raz przy 10 punktach gnieźnianek. Konsekwencja podopiecznych Marka Szczepanowskiego sprawiła, że za chwilę było już 116:25. W 7 minucie na tablicy wyników widniał wynik 118:31, a kibice żywiołowo reagowali po każdej udanej akcji TS Basket. Ostatecznie to jednostronne widowisko zakończyło się wynikiem 130:34

Start SGB TS Basket Gniezno- Inea AZS II Poznań 130:34 (38:7: 36:8, 26:8, 30:11)

Najwięcej punktów: Start SGB TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak- 25 punktów, Inea AZS II Poznań:  Natalia Bagińska- 10 punktów.