czwartek, 07 kwietnia 2016 13:09

Gnieźnianin na 7 World Shotakan Championship w Bydgoszczy

  mn

W miniony weekend w Bydgoszczy rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Shotokan WSF. W zawodach brało udział około 1500 zawodników z 35 państw tak egzotycznych jak Indie, Japonia, Palestyna, Etiopia, Turcja z Europy bardzo silne reprezentacje z Litwy, Rosji, Estonii i Czech.

Gniezno i Gnieźnieński Klub Karate Yoshitaka Dojo reprezentował sensei Adam Skrzypczak który w niedzielę startował w grupie Masters. Jedenastu startujących o godz 10.00 stanęło do rywalizacji zawodnicy z Turcji, Rumunii, Francji i Polski rozpoczęli rywalizację w konkurencji kata.

Po wygranej walce z zawodnikiem z Rumunii w następnej rundzie gnieźnianin spotkał się z utytułowanym zawodnikiem wielokrotnym medalistą MŚ, MP Piotrem Szymalą z Cieszyna, jednak ta walka była przegrana. To nie był koniec zmagań i w repasażach pokazała się szansa na brązowy medal, jednak przy przewadze tureckich sędziów walka z zawodnikiem z Turcji była bez szans i okazja zdobycia brązowego medalu przepadła.

Mimo, że nie udało się zdobyć miejsca na podium Mistrzostw Świata, dla Adama Skrzypczaka była to fajna przygoda i okazja rywalizacji w tak poważnej i prestiżowej imprezie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane