Jesteś tutaj:Sport Wygrana Szczypiorniaka w meczu z KPR Środa Wielkopolska
wtorek, 18 października 2022 11:20

Wygrana Szczypiorniaka w meczu z KPR Środa Wielkopolska

Szczypiorniak Gniezno
Wygrana Szczypiorniaka w meczu z KPR Środa Wielkopolska zdjęcie nadesłane / fot. Patryk Kaźmierczak

W niedzielę na ul. Sportowej 5 po ostatnim przegranym meczu zespół Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno podejmował KPR Środę Wielkopolską.

Spotkanie poprowadziły sędziny Bartkowiak Sylwia i Łakomy Weronika. Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00 i pierwszy na prowadzenie wyszedł lokalny Szczypiorniak po trafieniu Mateusza Kożanowskiego. Środa szybko nadrobiła zaledwie jedno bramkową stratę a następnie wyszła na prowadzenie 2:1.  W następnej akcji wilków sfaulowany został Damian Stempuchowski a sędzina podyktowała rzut karny do którego podszedł sfaulowany wcześniej zawodnik a następnie dał remis swojej drużynie. Po rzucie karnym oba zespoły szły łeb w łeb nie dając uciec sobie na więcej niż dwie bramki. W międzyczasie Roger Nowacki (Środa Wlkp.) otrzymał 2 minuty po faulu na Przemysławie Gadeckim. Przy wyniku 9:8 karnego sprokurował Łukasz Krakowiak, a następnie otrzymał ,,dwójkę”. Chwilę później na parkiecie zameldował się Bartosz Miemietz który po chwili rzucił bramkę na 10:10. Niestety zdobywca bramki nie mógł się nacieszyć swoimi pierwszymi minutami w tym meczu ponieważ już w następnej akcji sfaulował rywala i otrzymał dwie minuty. Po tym faulu podyktowano rzut karny. Na szczęście dla gnieźnieńskiego zespołu w doskonałej formie tego dnia był Dariusz Zantoktóry obronił rzut z 7 metra. Na 12:11 przepięknym rzutem w samo okienko popisał się Damian Stempuchowski. Chwilę później dwie minuty kary otrzymał Przemysław Gadecki. Mecz cały czas polegał na ciągłej wymianie jeden za jeden. Po jednej z akcji gości rzut obronił Dariusz Zanto a następnie podał piłkę do wspaniale dysponowanego w tym meczu Mateusza Kożanowskiego który został sfaulowany od pleców i wywalczył rzut karny do którego podszedł Damian Stempuchowski. Niestety karnego wybronił bramkarz przyjezdnych. Jeszcze na sam koniec I połowy trafieniem na 16:13 popisał się Bartosz Miemietz zamykając tym wynikiem pierwszą część spotkania.

​II połowę rozpoczynamy faulem Przemysława Gadeckiego i rzutem karnym dla którego na parkiecie pojawił się Piotr Wolny. Po straconej bramce na 17:15 zespół z pierwszej stolicy zaczął uciekać rywalom. W trakcie ucieczki efektownym podaniem do obrotowego (Zbigniewa Łuczka) popisał się Adam Kniaź. Kołowy wykorzystał okazję dając prowadzenie Szczypiorniakowi Bank Spółdzielczy Gniezno pięcioma punktami (20:15). Mecz znowu powrócił do tego co było zauważalne w I połowie, czyli bramka za bramkę. Przy wyniku 20:16 sfaulowany został Bartosz Miemietz który przez dłuższy czas leżał na parkiecie. Gdy wstał trybuny wynagrodziły go głośnym aplauzem. Do karnego wywalczonego przez Bartka podszedł Mateusz Kożanowskizamieniając go na bramkę (21:16). Szczypiorniak nie spuszczał z tonu utrzymując pięcio-bramkowe prowadzenie. Swoje trzy grosze do tego dorzucił Dariusz Zanto, którywykorzystując pustą bramkę rywali, wyprowadził Wilki na prowadzenie sześcioma punktami (25:19). Po tej bramce nastąpiło rozluźnienie w szeregach Szczypiorniaka które zespół z Środy Wlkp. wykorzystał zmniejszając stratę z sześcio do jedno-bramkowej (26:25). W tym momencie zespół z Gniezna ,,obudził się” ponownie uciekając rywalom na pięć bramek (31:26). Środa próbowała jeszcze wrócić do spotkania doprowadzając do wyniku 32:29 jednak głodni punktów gospodarze nie dali się drugi raz zaskoczyć dominując ostatnie minuty meczu i ostatecznie wygrywając 36:31.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Zanto (1), Wolny – Kożanowski (10), Gaweł, Mowczan, Grzelak, Kniaź (7), Krakowiak (5), Gadecki (5), Łuczak (1), Miemietz (5), Stempuchowski (2), Kaczmarek, Ostrowski K., Góralski, Kędziora

KPR Środa Wielkopolska: Wietrzyński, Kaszuba – Tumidaj(2), Wieliński (3), Nowacki (5), Potocki (2), Lubiewski (2), Kubiak (2), Korcz (3), Małecki, Cieśla (5), Melewski (7), Jastrząb, Kaczmarek