Jesteś tutaj:Sport Gnieźnieńskie morsy zainaugurowały sezon
niedziela, 16 października 2022 12:40

Gnieźnieńskie morsy zainaugurowały sezon

 

Aura na dworze nie wskazuje na to, że zima jest coraz bliżej, ale morsom nie przeszkadzało nawet to, że woda w jeziorze jest wciąż sporo powyżej zera.

Zgodnie z niepisaną tradycją, w połowie października rozpoczyna się sezon morsowania. Gnieźnieńscy miłośnicy mroźnych kąpieli nie mogli jednak liczyć na pobłażanie pogody, gdyż akurat na niedzielę synoptycy zapowiedzieli ciepłą aurę. Same pomiary wykazały w momencie, kiedy rozpoczynało się spotkanie nad Jeziorem Winiary, że temperatura powietrza wynosi 19 stopni, a samej wody - 12,5 stopnia.

Mimo to, na plaży popularnych "Łazienek" pojawiło się około 120 morsów, którzy po wspólnym zdjęciu i szybkiej rozgrzewce, ochoczo weszli do wody, tym samym oficjalnie inaugurując tegoroczny sezon kąpielowy. Wśród nich nie brakowało gości z innych ośrodków, jak Gąsawa czy Słupca, ale i takich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z morsowaniem. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane