Jesteś tutaj:Sport Reżyser „Jesteś Bogiem” pierwszym jurorem 15. Offeliady
piątek, 14 października 2022 15:44

Reżyser „Jesteś Bogiem” pierwszym jurorem 15. Offeliady

  mn
Reżyser „Jesteś Bogiem” pierwszym jurorem 15. Offeliady zdjęcie nadesłane

Jako pierwszego z grona tegorocznego Jury Głównego gnieźnieński Festiwal Filmowy Offeliada przedstawił Leszka Dawida – reżysera  m.in. nagradzanego filmu „Jesteś Bogiem” oraz głośnych produkcji spod znaku Netfliksa: pełnometrażowego „Broad Peak” oraz części serialu kryminalnego „W głębi lasu”, zrealizowanego na podstawie powieści Harlana Cobena.

Leszek Dawid (ur. 1971) jest absolwentem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej łódzkiej PWSFTviT. W 2004 roku otrzymał nominację do Paszportu Polityki za etiudę Bar na Viktorii.

Jego pierwsza pełnometrażowa fabuła Ki zdobyła nagrodę główną festiwalu „KinoPolska” oraz Nagrodę im. Stanisława Różewicza na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. W 2012 roku wyreżyserował film „Jesteś Bogiem”, oparty o biografię rapera grupy Paktofonika, Piotra „Magika” Łuszcza. Obraz zdobył dwie nagrody na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Najnowszą pełnometrażową produkcją autorstwa Dawida był „Broad Peak” z 2020 roku, pokazujący historię życia himalaisty Macieja Berbeki oraz jego prób pierwszego zimowego wejścia na tytułowy szczyt w łańcuchu Karakorum.

Reżyser współtworzył także seriale telewizyjne dla TVP, Canal+, HBO oraz Netfliksa: „Krew z krwi”, „Pakt”, „Nielegalni” i „W głębi lasu”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane