Jesteś tutaj:Sport Samuraje z tarczą rozpoczęli sezon startowy
czwartek, 06 października 2022 07:50

Samuraje z tarczą rozpoczęli sezon startowy

  mn
Samuraje z tarczą rozpoczęli sezon startowy zdjęcie nadesłane

Karatecy z Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy.

W minioną sobotę 1 października 2022 r. w hali sportowej przy ul. Kosynierów we Wrześni został rozegrany XIX Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży. Sędzią głównym zawodów był Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). Do Wrześni przyjechało 170 zawodniczek i zawodników z 13 klubów. Na starcie pojawili się reprezentanci: KKT Orzeł Poznań, UKS KT Orzeł Lusowo, AKT Samuraj Gniezno, Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek, KK Nidan Zielona Góra, Klubu Karate Izbica Kujawska, Ozorkowskiego Klubu Karate, KKT Brześć Kujawski, TS Sokół Aleksandrów Łódzki, KKT Orzeł Poznań – Kamionki, KKT Sanchin Poznań i gospodarzy UKS Orzeł Września. Pomimo przerwy wakacyjnej Samuraje z Sekcji Gniezno i z Sekcji Trzemeszno pokazali, że nie zapomnieli jak się walczy. Do Gniezna przyjechało aż 10 medali. I tak z miejsc na podium cieszyli się:

  • Agata Wencel – III miejsce kata dzieci do lat 8
  • Alicja Arczewska – III miejsce kata dzieci 8-9 lat 7 kyu  
  • Laura Borucka – III miejsce kata dzieci 10-11 lat 7 kyu  
  • Laura Biadasz – I miejsce kihon dzieci 12-13 lat
  • Laura Biadasz – II miejsce kata dzieci 12-13 lat 9 kyu  
  • Sonia Nowicka – III miejsce kata dziewcząt 12-13 lat 6-4 kyu
  • Weronika Szopińska – I miejsce kumite dziewcząt 12-13 lat 6-4 kyu
  • Patryk Pajor – III miejsce kata chłopców junior młodszy 8-5 kyu
  • Kacper Zając – I miejsce kata junior 8-2 kyu
  • Kacper Zając – I miejsce kumite junior 8-2 kyu

Brawa zarówno dla medalistów jak również dla tych, którzy dzielnie walczyli na matach we Wrześni. To dopiero początek sezonu i do przyszłorocznych wakacji jeszcze nie jeden z Samurajów będzie się cieszył z miejsc na podium. Teraz wracamy do treningów i ciężko pracujemy nad sobą pod okiem trenerów, którzy przygotowują do startów naszych karateków: Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), Sensei Aleksandry Politowicz (2 Dan), Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan).

Niezmiennie zachęcamy do treningów w naszej Akademii, która w gnieźnieńskim środowisku sportowym istnieje od ponad 20-tu lat. Treningi odbywają się w następujących miejscach i czasie:

Szymański Fitness, ul. Roosevelta 114

- poniedziałki godz. 17.00-18.0
- czwartki godz. 17.00-18.00

 Szkoła Bahati, ul. Spichrzowa 4a

- wtorki 17.00-18.00
- czwartki 16.00-17.00

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane