Jesteś tutaj:Sport Tytan Gniezno zwycięża II Turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Unisławiu
poniedziałek, 03 października 2022 07:55

Tytan Gniezno zwycięża II Turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Unisławiu

  mn
Tytan Gniezno zwycięża II Turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Unisławiu zdjęcie nadesłane

Tytani najlepszą drużyną w Unisławiu! Zwycięstwo w II turnieju sezonu. Plama z Pruszcza Gdańskiego zamazana. Teraz czas na Mistrzostwa Polski!

W sobotę, 1 października, odbył się II Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Tym razem 8 drużyn stawiło się w Unisławiu, a rywalizacja odbywała się najpierw w dwóch grupach, a po nich rozegrano mecze o miejsca. W grupie A gospodarze rywalizowali z: Politechniką Gdańską Ogniwem Sopot, Kaskadą Szczecin oraz RK Bolesławiec. W grupie B gnieźnieńscy Tytani spotkali się z: Rugby Biesal, Alfą Bydgoszcz oraz Ciechanem Ciechanów.

Tytani rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa z Ciechanem Ciechanów 37:0. W drugim spotkaniu zwyciężyli Rugby Biesal 40:15, a na zakończenie fazy grupowej zdominowali Alfę Bydgoszcz 52:0. Jako najlepsza drużyna grupy B awansowali bezpośrednio do finału, gdzie spotkali się ze szczecińską Kaskadą. Był to zdecydowanie najcięższy mecz tego dnia, ale grą zespołową, determinacją i dobrą komunikacją Tytani przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Rezultat końcowy- 26:0 dla Tytanów.

W meczu o 7 miejsce gospodarze okazali się lepsi od Ciechana Ciechanów. W meczu o miejsce 5. RK Bolesławiec pokonał 45:0 Alfę Bydgoszcz. Mały finał o brąz zakończył się zwycięstwem PG Ogniwo Sopot 21:19 nad Rugby Biesal.

„To był zdecydowanie inny turniej niż 2 tygodnie temu w Pruszczu Gdańskim. Kubeł zimnej wody nam się jednak przydał. Wróciliśmy z Pruszcza źli, ale zdeterminowani do poprawy i solidnie przepracowaliśmy ostatnie dwa tygodnie. Do tego doszły analizy wideo meczów, które odbyliśmy z trenerem. Obejrzenie zachowania na boisku przez każdego zawodnika z innej perspektywy bardzo pomaga. Grając w meczu widzi się tylko wycinek tego co tak naprawdę dzieje się na boisku. Serdecznie gratuluję drużynie, bo choć w turniej w Unisławiu weszła nie do końca realizując założenia taktyczne to z meczu na mecz się rozpędzała i coraz lepiej je realizowała. Tak jak ustaliliśmy przed sezonem chcemy, aby w turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 więcej grali zawodnicy nowi i mniej doświadczeni. Chcemy, aby otrzymywali jak najdłuższą szansę gry, czyli nie ostatnie 1-2 minuty, lecz całą połowę, a nawet wychodzili w podstawowym składzie. Mecze i turnieje weryfikują nasze postawy boiskowe nieporównywanie do najlepszych jednostek treningowych. Jeszcze raz gratuluję drużynie. Niech ta maszyna się nie zatrzymuje! Zwłaszcza, że kolejny turniej przed nami to Mistrzostwa Polski Rugby 7!” – podsumował występ gnieźnian na turnieju w Unisławiu kierownik drużyny Mateusz Gładki.

Już za 2 tygodnie, 15 października, w Warszawie Tytan Gniezno przystąpi do Mistrzostw Polski Rugby 7. W tym sezonie najpierw należy zostać sklasyfikowanym jako jedna z sześciu najlepszych drużyn w 2 turniejach eliminacyjnych (jeden jesienią i jeden wiosną). Następnie do tych sześciu drużyn dołączą trzy najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu – Posnania Poznań, Orkan Sochaczew i Lechia Gdańsk, i w dziewiątkę powalczą o Mistrzostwo Polski Rugby 7.

Nadal zastanawiasz się czy rugby jest dla Ciebie? Wpadnij na trening i przekonaj się na własnej skórze! Treningi odbywają się na stadionie przy ul. Strumykowej w poniedziałki i czwartki o godzinie 20:00 oraz we wtorki o godz. 18:30. Grupy młodzieżowe – od 8 do 16 roku życia – trenują w poniedziałki i czwartki o 18:30. Dołącz do nas! Zostań rugbistą! Więcej informacji można znaleźć na naszym fanpage’u – Tytan Gniezno na Facebooku oraz na Instagramie – tytan7s.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane