Jesteś tutaj:Sport Tytani tuż za podium w Pruszczu Gdańskim
poniedziałek, 19 września 2022 14:08

Tytani tuż za podium w Pruszczu Gdańskim

  mn
Tytani tuż za podium w Pruszczu Gdańskim zdjęcie nadesłane

W niedzielę, 18 września, gnieźnieńscy Tytani zainaugurowali nowy sezon Polskiej Ligi Rugby 7. Nie była to wymarzona inauguracja, ponieważ gnieźnianie zajęli 4 miejsce w turnieju od czego odzwyczaili nas w poprzednim sezonie, kiedy ani razu nie spadli z podium.

Niemniej jednak z Pruszcza Gdańskiego gnieźnieńscy rugbiści wcale nie wracają ze spuszczonymi głowami – „Zagrała drużyna! Czasem zabrakło szczęścia, czasem zdarzył się jakiś błąd w komunikacji. Dajemy sobie czas. Sezon dopiero się zaczyna” – opisał w kilku słowach występ Tytanów na Pomorzu kapitan zespołu Patryk Popek.

W I Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Pruszczu Gdańskim wystartowało 6 drużyn. W grupie A Tytani rywalizowali z Politechniką Gdańską Ogniwem Sopot oraz z gospodarzami Zielono-Czarnymi Pruszcz Gdański. Oba te mecze wygrali. Z PG Ogniwem 35:5, a z gospodarzami 21:7. Drugi mecz był spotkaniem walki, o stylu nie było tu mowy. Gnieźnianie to jednak coraz dojrzalszy zespół, który zdaje sobie sprawę ze swoich mocnych stron i nie daje się sprowokować.

Niestety faza pucharowa zakończyła się dwoma porażkami rugbistów z Grodu Lecha. Najpierw przegrali po zaciętym spotkaniu 12:19 z późniejszymi triumfatorami turnieju drużyną AZS AWF Warszawa. W meczu o 3 miejsce coś się w gnieźnieńskiej rugbowej maszynie zacięło. Do przerwy przegrywali z RK Unisław 0:5 w przyłożeniach i choć druga połowa należała do gnieźnian to niestety nie zdążyli odrobić strat pomimo zdobycia 3 przyłożeń. Wynik końcowy 17:33.

„W tym sezonie stawiamy na rozwój i wyrównywanie poziomu pomiędzy podstawową siódemką a ławką rezerwowych i zawodnikami prawie łapiącymi się do składu. Nie ma ludzi niezastąpionych, a w rugby nie da się murować bramki. To prawda, że część elementów wymaga więcej pracy, ale dajemy sobie czas. Reprezentujemy sport amatorski, musimy wrócić po wakacjach, dążyć do swojej wiosennej dyspozycji. Cel mamy jasny – zwycięstwo Polskiej Ligi Rugby 7 oraz debiut na zawodach międzynarodowych w Amsterdamie to nie był żaden incydent. To był pewien początek. Wrócimy silniejsi! Zwycięzców poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają” – podsumował występ swojej drużyny kapitan GKR Tytan Gniezno – Patryk Popek.

Wszystkich zainteresowanych jajowatym sportem serdecznie zapraszamy na treningi. Trenujemy w poniedziałki o 20:00, wtorki o 18:30 oraz czwartki o 20:00 na boisku przy ul. Strumykowej. Tytan Gniezno prowadzi również Akademię Młodych Rugbistów – Tytan Hopes do udziału, w której zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Więcej informacji na temat treningów na klubowym Facebooku – Tytan Gniezno oraz na Instagramie – tytan7s.

Kolejny turniej seniorów już za niecałe 2 tygodnie. W sobotę, 1 października, gnieźnianie zagrają w Unisławiu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane