Jesteś tutaj:Sport Bartosz Aleksandrowicz wygrywa 45. edycję Biegu Lechitów
niedziela, 18 września 2022 15:22

Bartosz Aleksandrowicz wygrywa 45. edycję Biegu Lechitów

 

W niedzielne południe odbyła się 45. edycja Biegu Lechitów. W tegorocznych zawodach na dystansie półmaratonu pojawiło się ponad 1600 zawodników.

Chłód, wiatr, ale też dobry humor towarzyszył niektórym zawodnikom podczas kolejnej edycji Biegu Lechitów - najstarszego półmaratonu w Polsce. Wydarzenie co roku przyciąga spore zainteresowanie biegaczy z całego kraju i tak samo było tym razem. Dokładnie o godzinie 11 z Małego Skansenu w Dziekanowicach wystartowała grupa ponad 1600 zawodników, którzy do pokonania mieli ponad 21 kilometrów. 

W tym roku trasa, z uwagi na prace trwające w rejonie Jeziora Jelonek, poprowadzona była inaczej - wzdłuż ul. Poznańskiej, co powodowało niemało utrudnień dla wielu zmotoryzowanych. 

Zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się być Bartosz Aleksandrowicz z wynikiem 1:13:10, drugi na mecie pojawił się Sebastian Borowczyk z rezultatem 1:14:07, a trzeci był Patryk Bogucki z czasem 1:14:10.

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Monika Brzozowska z czasem 1:16:47, druga była Dorota Lutomska z wynikiem 1:25:24, a trzecia Joanna Stawowa z rezultatem 1:26:05.

Poza zwycięzcami pierwszych miejsc, nagrody ufundowano także uczestnikom z poszczególnych kategorii wiekowych, ale także wyróżniono trójkę najbardziej wytrwałych biegaczy uczestniczących w Biegu Lechitów od samego początku tego wydarzenia. 

Zobacz także:

Zdjęcia zawodników z Piątki Lechitów

Zdjęcia zawodników - część 1

Zdjęcia zawodników - część 2

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane