Jesteś tutaj:Sport Gnieźnieńska Akademia Tenisa w finale Talentiady
wtorek, 13 września 2022 17:08

Gnieźnieńska Akademia Tenisa w finale Talentiady

  mnopr
Gnieźnieńska Akademia Tenisa w finale Talentiady zdjęcie nadesłane

Gnieźnieńska Akademia Tenisa znalazła w finale polskiej Talentiady Tenisowej, organizowanej przez PZT oraz Kinder Joy of Moving.

Od początku września w rozgrywkach stanęło 140 drużyn z całego kraju. Gnieźnieńska drużyna, której rodzimą siedzibą są korty przy ul. Sobieskiego, przeszła eliminacje regionalne i półfinał zachodniej Polski. Już w piątek zawodnicy jadą na finały, do których dostało się tylko 16 drużyn z całego kraju.

Gnieźnieński zespół w składzie: Igor Pawlikowski, Julia Dzięcioł, Daniel Sawa, Amelia Borowiak i Julia Widzińska pod opieką trenera Jakuba Sawy, znakomicie spisał się w rozgrywkach tenisowych, para-tenisowych, w grach drużynowych oraz sprawnościowych. W tych ostatnich zajęli II miejsce podczas półfinałów. Widać efekty systematycznej i konsekwentnej pracy dzieci i trenerów Akademii, która rozpoczęła działalność w 2014 roku.

KINDER Joy of moving Tenisowa Talentiada to największy w skali Polski projekt z zakresu upowszechniania gry w tenisa ziemnego, prowadzony Polski Związek Tenisowy. Celem projektu jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę! Do udziału w ogólnopolskich rozgrywkach zaproszone są drużyny mieszane, złożone z dzieci wieku do 10 lat wraz z trenerami lub opiekunami

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane