Jesteś tutaj:Sport ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie. Cztery tytuły dla Anglików, jeden dla Polaka
niedziela, 11 września 2022 10:02

ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie. Cztery tytuły dla Anglików, jeden dla Polaka

  mn
ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie. Cztery tytuły dla Anglików, jeden dla Polaka zdjęcie nadesłane

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski do lat 19 czyli ENEA Polish U-19 Open zakończone. Dziś poznaliśmy międzynarodowych mistrzów Polski do lat 19 w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanej. Cztery tytuły powędrowały na Wyspy Brytyjskie. Jeden został w Polsce.

W sobotę byliśmy świadkami niezwykle zaciętych pojedynków półfinałowych i finałów ENEA Polish U19 Open. W grze pojedynczej mężczyzn tytuł zdobył Mateusz Golas, jeden z polskich faworytów. Golas pokonał w finale faworyzowanego Anglika Michaela Panga.

Cztery pozostałe tytuły trafiły w ręce angielskich badmintonistów. W grze pojedynczej kobiet w finale spotkały się dwie Angielki. Wygrała Lisa Curtin, która pokonała Leonę Lee. Curtin zdobyła również tytuł mistrzowski w grze podwójnej kobiet, gdzie wespół z Estelle Van Leeuwen pokonały w finale polski duet Annę Czuchrę i Aleksandrę Węsławowicz.

W grze podwójnej mężczyzn triumfowali Oliver Butler i Nadeem Dalvi, którzy po zaciętym pojedynku trzy setowym pokonali w finale Maksymiliana Danielaka i Dawida Perkowskiego. Z kolei w grze mieszanej Oliver Butler i Estelle Van Leeuwen pokonali Piotra Tomaszewskiego i Martynę Kowalczyk.

Wyniki pojedynków finałowych:
https://bwf.tournamentsoftware.com/tournament/935E9F96-1ABA-45EE-88AB-D25CCE3E419F/matches

Medaliści:
https://bwf.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=935e9f96-1aba-45ee-88ab-d25cce3e419f

Zapis relacji live TV:
https://www.youtube.com/c/BADMINTONPOLSKA

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea. Kluczowymi partnerami imprezy są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gniezno oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerami Polskiego Związku Badmintona są KGHM, PZU Dobra Drużyna, PKN Orlen, PKO Fundacja, Polski Badminton oraz Badminton Europe. Partnerem technicznym jest firma Victor. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane