Jesteś tutaj:Sport Poznaliśmy półfinalistów ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie
sobota, 10 września 2022 10:10

Poznaliśmy półfinalistów ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie

  mn
Poznaliśmy półfinalistów ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski do lat 19 czyli ENEA Polish U-19 Open wkroczyły w decydującą fazę. Po dwóch dniach rywalizacji poznaliśmy medalistów w poszczególnych kategoriach. W sobotę zostaną rozegrane półfinały i finały gier pojedynczych, podwójnych i mieszanych.

Piątek był niezwykle obfitym dniem ENEA Polish U-19 Open. Zawodnicy rozegrali 80 pojedynków, które wyłoniły pary półfinałowe. Podczas finałowej soboty będziemy obserwować 15 kolejnych spotkań, po których poznamy zwycięzców turnieju.

W przedpołudniowych półfinałach zobaczymy reprezentantów Polski, Anglii i Niemiec w turnieju gier mieszanych, Polski, Anglii i Słowacji w singlu mężczyzn; Polski, Anglii i Ukrainy w singlu kobiet oraz Polski i Anglii w turnieju gier podwójnych kobiet i mężczyzn. W półfinale zameldowały się cztery turniejowe „jedynki”. Oliver Butler/Estelle Van Leeuwen (Anglia) w grze mieszanej, Lisa Curtin (Anglia) w grze pojedynczej kobiet, Simeon Suchy (Słowacja) w grze pojedynczej mężczyzn oraz Lisa Curtin/ Estelle Van Leeuwen (Anglia) w grze podwójnej kobiet.

Jedynie międzynarodowa para David Eckerlin (Niemcy)/Vojtech Havlicek (Czechy) rozstawiona z numerem jeden w grze podwójnej mężczyzn nie przebrnęła ćwierćfinału. Reprezentanci Niemiec i Czech przegrali w 1/4 finału z polską parą Bartłomiej Butkus/Piotr Tomaszewski.

Tegoroczni medaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski U-19 (awans do półfinału gwarantuje medal – mecz o trzecie miejsce nie jest rozgrywany), start półfinałów o godz. 9.00:

Gra mieszana
Oliver BUTLER/Estelle VAN LEEUWEN (ENG) vs. Maksymilian DANIELAK/Julia STANKIEWICZ (POL)
Piotr TOMASZEWSKI/Martyna KOWALCZYK (POL) vs David ECKERLIN/Amelie LEHMANN (GER)

Gra podwójna kobiet
Lisa CURTIN/Estelle VAN LEEUWEN (ENG) vs. Martyna KOWALCZYK/Marta STYCZYŃSKA (POL)
Chloe DENNIS/Sophie WATSON vs. Anna CZUCHRA/Aleksandra WĘSŁAWOWICZ (POL)

Gra podwójna mężczyzn
Bartłomiej BUTKUS/Piotr TOMASZEWSKI (POL) vs. Oliver BUTLER/Nadeem DALVI
Dillon CHONG/Adarsh PALANI KUMAR (ENG) vs. Maksymilian DANIELAK/Dawid PERKOWSKI (POL)

Gra pojedyncza kobiet
Lisa CURTIN (ENG) vs. Kaja ZIÓŁKOWSKA (POL)
Leona LEE (ENG) vs. Olga TYKHORSKAYA (UKR)

Gra pojedyncza mężczyzn
Dillon CHONG (ENG) vs. Mateusz GOLAS (POL)
Simeon SUCHY (SLK) vs. Michael PANG (ENG)

Zawody można śledzić na żywo w niezwykle rozbudowanym serwisie wynikowym TournamentSoftware.com oraz w live streamingu telewizyjnym.

Serwis wynikowy:
https://bwf.tournamentsoftware.com/tournament/935E9F96-1ABA-45EE-88AB-D25CCE3E419F/matches
Relacja live TV:
https://www.youtube.com/c/BADMINTONPOLSKA

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea.

Kluczowymi partnerami imprezy są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gniezno oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Partnerami Polskiego Związku Badmintona są KGHM, PZU Dobra Drużyna, PKN Orlen, PKO Fundacja, Polski Badminton oraz Badminton Europe.

Partnerem technicznym jest firma Victor.

Ramowy harmonogram imprezy:
10.09.2022
g. 9.00 Pojedynki półfinałowe
g. 13.00 Pojedynki finałowe

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane