Jesteś tutaj:Sport Orzeł podsumował Indywidualne Mistrzostwa Polski Bargły 2022
poniedziałek, 05 września 2022 09:21

Orzeł podsumował Indywidualne Mistrzostwa Polski Bargły 2022

Orzeł Gniezno
Orzeł podsumował Indywidualne Mistrzostwa Polski Bargły 2022 źródło: Orzeł Gniezno

Ponad stu zawodników walczyło w małej miejscowości Bargły w gminie Poczesna o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Gnieźnianie udali się tam silną ekipą i byli reprezentowani w każdej z 5 kategorii. W sobotę odbyły się dwa finały (Kobiet oraz Open), a niedziela to zmagania juniorów, weteranów i młodzieżowców.

Pierwszy finał to zmagania kobiet. Nasza jedynaczka Wiktoria Łaniecka była jedną z najmłodszych uczestniczek w finale – radziła sobie bardzo dobrze i z dorobkiem 7 punktów (1,1,2,3) została sklasyfikowana na 10. miejscu. Tytuł obroniła po raz kolejny Zuzanna Klett z Mustanga Żołędowo, drugie miejsca zajęła Mistrzyni Europy z tego roku torunianka Frederyka Wojciechowska, a trzecie przypadło Karinie Górniaczyk z Zielonej Góry.

Sobotni dzień zakończył finał katogirii Open. Był on poprzedzony porannymi półfinałami, z których aż 4 zawodników Orła awansowało do finału. Ogromny sukces odniósł Paweł Kozłowski, wygrywając całe zawody z 17 punktami (3,4,4,2,4) i zostając Indywidualnym Mistrzem Polski. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli Dawid Bas z TSŻ Toruń 15pkt + 4 pkt w biegu barażowym o srebrny medal a także wychowanek Orła Gniezna, jeżdżący w barwach TSŻ Toruń Arkadiusz Szymański 15pkt+Wykluczenie w biegu dodatkowym.

Pozostałe miejsca gnieźnian:
Mikołaj Menz 9 miejsce 13 pkt (4,1,4,1,3)
Piotr Kupczyk 11 miejsce 12pkt (3,2,3,1,3)
Dawid Zachmyc 14 miejsce 8pkt (1,2,1,1,3)

W zmaganiach Juniorów u18 bezkonkurencyjny okazał się gnieźnieński talent Mikołaj Menz, który z kompletem punktów (4,4,4,4,4) zwyciężył te zawody. Drugie miejsce zajął Kuba Sawiński z TSŻ Toruń 18pkt, a trzeci był Paweł Szkudlarek z Szarży Wrocław 17pkt.

W finale Gniezno miało jeszcze dwóch reprezentantów. Arkadiusz Graczyk otarł się o medal i z 16 punktami (3,4,4,3,2) zajął 4. miejsce, a 15-letni MIchał Menz
9. miejsce z 11 punktami (1,2,3,2,3).

Po finale juniorów zmagania rozpoczęli Weterani, a do finału awansowało 3 gnieźnian. Faworyt imprezy Paweł Kozłowski mocno skomplikował sobie turniej, notując wykluczenie za taśmę w pierwszym biegu. Jak się okazało, mimo wygrania wszystkich pozostałych biegów, nie mógł liczyć na nic więcej jak brązowy medal i to po biegu barażowym ze swoim kolegą klubowym Łukaszem Kokottem. Wygrał Marcin Szymański z Lwów Częstochowa 18pkt przed Tomkiem Włodarczykiem, również Lwy Częstochowa 17pkt.

Paweł Kozłowski 16pkt (T,4,4,4,4) + 4 punkty w biegu o brązowy medal.
4 miejsce Łukasz Kokott 16 pkt (4,3,2,4,3) +3 punkty
9 miejsce Radosław Sieradzki 12pkt (2,1,3,4,2)

Ostatnie zawody to zmagania zawodników do 23lat. Zawody rozgrywane w ciężkich warunkach, przy padającym deszczu, wygrał rewelacyjny tego dnia Mikołaj Menz, gromadząc 18pkt (4,4,4,3,3). Drugie miejsce dla Radosława Morawiaka z Mustanga Żołędowo 17pkt, a trzecie dla…takc tak dla naszego Arka Graczyka, który na śliskim torze pokazał spore umiejętności, pokonując wiele lat starszych zawodników. Arek brązowy medal zagwarantował sobie gromadząc 15 punktów (3,4,3,4,1) W finale startował trzeci z zawodników Orła Gniezno Szymon Rząd i zdobył 14punktów, co dało mu 6. miejsce w mistrzostwach (4,3,3,2,2).

Gnieźnianie zdobyli 3 złote medale i dwa brązowe, co jest najlepszym wynikiem w klasyfikacji medalowej z wszystkich klubów Polski. Mogli też liczyć na doping licznej grupy kibiców, która dzięki dobrej organizacji klubu mogła pojechać z zawodnikami i dopingowac na miejscu.