Jesteś tutaj:Sport ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie już za tydzień!
środa, 31 sierpnia 2022 12:00

ENEA Polish U-19 Open w Gnieźnie już za tydzień!

  mn

Po roku przerwy do Gniezna wraca międzynarodowy turniej badmintona. Tym razem w gnieźnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej zostanie rozegrana ENEA Polish U-19 Open czyli impreza o randze Międzynarodowych Mistrzostw Polski. W dniach 8-10 września 2022 będziemy świadkami rywalizacji 85 badmintonistów z ośmiu krajów świata.

ENEA Polish U-19 Open to jeden z najważniejszych turniejów badmintonowych w Polsce dla zawodników do lat 19. W Gnieźnie zobaczymy najlepszych polskich badmintonistów kadry narodowej juniorów z Dominikiem Kwintą na czele, świeżo upieczonym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów w Serbii oraz Mateuszem golasem i Mają Janko, medalistami z tegorocznej edycji Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy. W imprezie wystartuje silna reprezentacja Anglii, a także zawodnicy z Czech, Słowacji, Niemiec, Holandii, Ukrainy, a także dalekiej Sri Lanki.

Rozstawieni z numerem jeden w turniejach gier pojedynczych są Słowak Simeon Suchy oraz Angielka Lisa Curtin. W grze podwójnej z numerem jeden wystąpią pary David Eckerlin (GER)/ Vojtech Havlicek (CZE) oraz Angielki Lisa Curtin/Estelle Van Leeuwen. Z kolei w grze podwójnej numer jeden w rozstawieniu otrzymała angielska para Oliver Butler/Estelle Van Leeuwen.

Impreza wystartuje 8 września. W tym roku ENEA Polish U-19 Open rozgrywana jest po rocznej przerwie. W sezonie 2021 z powodów sanitarnych zawody nie były rozgrywane. W sezonie 2020 zwycięzcami Polish U-19 Open byli Duńczycy w grach pojedynczych, podwójnej kobiet i mieszanej oraz Rosjanie w turnieju gier podwójnych mężczyzn. Ci drudzy po wybuchu wojny na Ukrainie zostali wykluczeni z turniejów badmintonowych.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea. Kluczowymi partnerami imprezy są Ministerstwo Sportu i Turystyki. Miasto Gniezno oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerami Polskiego Związku Badmintona są KGHM, PZU Dobra Drużyna, PKN Orlen, PKO Fundacja, Polski Badminton oraz Badminton Europe. Partnerem technicznym jest firma Victor.

Ramowy harmonogram imprezy:
(hala GOSiR Gniezno, ul. Sportowa 3)

Czwartek, 8.09.2022 g.16.00 Start turnieju głównego
Piątek, 9.09.09.2022 g. 9.00 Turniej główny, a g.17.00 Pojedynki ćwierćfinałowe
Sobota, 10.09.2022 g. 9.00 Pojedynki półfinałowe, a g. 13.00 Pojedynki finałowe

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane