Jesteś tutaj:Sport Piknik Profilaktyczny Rady Osiedla Stare Miasto
czwartek, 25 sierpnia 2022 10:03

Piknik Profilaktyczny Rady Osiedla Stare Miasto

  mnopr
Piknik Profilaktyczny Rady Osiedla Stare Miasto zdjęcie nadesłane

Kilka dni temu Rada Osiedla Stare Miasto zorganizowała Piknik Profilaktyczny dla grupy mieszkańców gnieźnieńskiej starówki.

Była to realizacja zadania publicznego Miasta Gniezna z funduszu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizowane przedsięwzięcie, odbywające się w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” Nadleśnictwo Gniezno, wsparte było organizacyjnie przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan i Stowarzyszenie „Chrobry-Gniezno”. W ramach kilkugodzinnej imprezy spotkania z profilaktykiem Tomaszem Chełkiem przeprowadzone zostały osobno dla rodziców i dla dzieci i młodzieży. Tematyka obejmowała problematykę dotyczącą codziennych relacji między rodzicami a ich dziećmi. Problematyka spotkań warsztatowych obejmowała także tematykę min. nadmiernego korzystania z internetu, telefonu, gier komputerowych oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz innych współczesnych cywilizacyjnych zagrożeń. Druga część spotkania obejmowała zajęcia integracyjne o charakterze rekreacyjnym. Przeprowadzono kilka indywidualnych konkurencji adresowanych głównie dla dzieci. Nie zabrakło także współzawodnictwa adresowanego dla rodziców. W poszczególnych rywalizacjach wyłoniono niżej wymienionych finalistów.

rzut ringo

Im – Kornelia Różycka, IIm – Laura Zachariasiewicz, IIIm – Pola Springer
Im – Patryk Zieliński, IIm – Mateusz Walczak, IIIm – Konrad Czerwiński

rzut woreczkami na punktowaną tarczę

Im – Marina Bartkowiak, IIm – Lena Janicka, IIIm – Zofia Czerwińska
Im – Patryk Zieliński, IIm – Konrad Czerwiński, IIIm – Wiktor Głowski

wyrzucanie kości

Im – Luiza Blochowiak, IIm – Ola Dzianott, IIIm – Maja Zachariasiewicz
IM – Kuba Springer, IIm – Mateusz Walczak, IIIm – Franciszek Małecki

kat. open rodziców – wyrzucanie kości

Im – Hubert Głowski, IIm – Daria Benke, IIIm – Paweł Małecki

Finałowe trójki otrzymały upominki rzeczowe i okolicznościowe medale wręczone przez Przewodniczącą Rady Osiedla Stare Miasto Darię Benke i jej zastępczynię Martę Blochowiak oraz Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego i Dyrektora Biura posła Tadeusza Tomaszewskiego Piotra Chrzanowskiego. Osobą pomocną także w przeprowadzeniu rekreacyjnych współzawodnictw był wiceprezes Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” Dariusz Śmiałowski. Uczestnicy mieli okazję skosztować kiełbasek z grilla przygotowanych przez firmę „Karuś”.

Organizowane spotkanie to kontynuacja od kilku lat cyklu imprez profilaktycznych na stałe wpisanych w działania Rady Osiedla Stare Miasto.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane