Jesteś tutaj:Sport Weekendowy turniej piłkarek ręcznych za nami
wtorek, 23 sierpnia 2022 11:54

Weekendowy turniej piłkarek ręcznych za nami

  MKS PR
Weekendowy turniej piłkarek ręcznych za nami źródło: MKS PR

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza, przeszedł już do historii. Przez trzy dni na halę przy Sportowej 3, wróciły emocje związane ze szczypiorniakiem. W turnieju zmierzyły się dwie drużyny z PGNiG Superligi Kobiet – EKS Start Elbląg, MKS PR Urbis Gniezno oraz Frankfuter HC na co dzień grający na trzecim szczeblu rozgrywek w Niemczech.

W piątkowy wieczór tegoroczny beniaminek zmierzył się z Frankfurterem HC. Od samego początku gnieźnieńskie Pszczółki kontrolowały przebieg meczu. Po pierwszej połowie wynik wskazywał 18:11. Kolejne 30 minut było pokazem umiejętności zespołu gospodarzy. Pierwszy dzień turnieju kończymy zwycięstwem MKS PR Urbis Gniezno – 32:22.

Drugi dzień turnieju był swego rodzaju przedsmakiem spotkań ligowych. Na parkiet wybiegły drużyny, które spotkają się podczas I serii PGNiG Superligi Kobiet: MKS PR Urbis Gniezno – EKS Start  Elbląg. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Genialny mecz w wykonaniu Dominiki Hoffmann, która broniła bramki jak pracowita Pszczółka. Do szatni zwycięsko schodziła drużyna z Elbląga z wynikiem 13:14. Wielu Kibiców gnieźnieńskiej drużyny podczas drugich 30 minut miało mocno podwyższone ciśnienie. Pierwsze pięć minut było kompletną dominacją zespołu gości. Na tablicy widniał wynik 15:20. Po genialnej obronie rzutu karnego przez Darię Konieczną, Pszczółki odzyskały moc i zaczęły odrabiać stracone punkty, by ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 24:23.

W niedzielne przedpołudnie wiadome było, że zwycięzcą turnieju została drużyna z Gniezna. Walka o 2 i 3 pozycję toczyła się pomiędzy zespołem Frankfurter HC, a EKS Start Elbląg. Zespół zza zachodniej granicy wysoko postawił poprzeczkę i mocno walczył o każdy punkt. Genialnie zaprezentował się nowy nabytek zespołu z Elbląga – Costa Juliane. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 27:22. Tym samym EKS Start Elbląg zajął 2 miejsce, a Frankfurter HC zakończył zmagania w turnieju na 3 lokacie. 

Kolejny sprawdzian gnieźnianek już w najbliższy weekend 27-28.08.2022r., gdzie odbędzie się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane