Jesteś tutaj:Sport Otwarcie sezonu na kąpielisku w Kłecku
wtorek, 05 lipca 2022 12:10

Otwarcie sezonu na kąpielisku w Kłecku

 
Otwarcie sezonu na kąpielisku w Kłecku zdjęcie nadesłane / UMiG Kłecko

W miniony weekend na kąpielisku nad Jeziorem Kłeckim miało miejsce oficjalne otwarcie sezonu. W gminie obecnie funkcjonuje jedno takie oficjalne miejsce.

Administrowane tym miejscem podlega Zakładowi Gospodarki Komunalnej, której to spółce gmina powierzyła to zadanie. Władze gminy chciałyby uatrakcyjnić to miejsce i wzbogacić jego infrastrukturę, tak aby mieszkańcy oraz przejezdni turyści mogli cieszyć się spokojnym wypoczynkiem.

Od chwili kiedy zadanie administrowania plażą przejęła gminna spółka zakupione zostały: kontener dla ratowników, leżaki plażowe, ławy i stoły pod wiatę, wykonane zostało oświetlenie pomostu a także plaży, do miejsca wypoczynku i rekreacji doprowadzony został prąd i woda. Dzięki takiemu rozwiązaniu być może w przyszłości nawiązana zostanie długofalowa współpraca z przedsiębiorcami, którzy będą chcieli w tym miejscu otworzyć mobilne punkty gastronomi, które jak wiadomo w takich miejscach cieszą się dużym zainteresowaniem.  

- Pomysł sobotniej imprezy na plaży miał na celu zachęcenie mieszkańców do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w okresie całych wakacji, szczególnie w czasach wzrastających cen zorganizowanego wypoczynku letniego. Podczas imprezy dzieci korzystały z atrakcji w postaci dmuchanych zamków, zorganizowanych zajęć tanecznych latino prowadzonych przez instruktora, można było skorzystać z przejażdżek pojazdem wojskowym wodno-lądowym, a na końcu paralotniarze ze Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy zrzucili dzieciom z nieba słodką niespodziankę. Nie zabrakło muzyki i wspólnych tańców, impreza zakończyła się po godz. 23.00. Cieszymy się że impreza spotkała się z tak dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców i gości. Będziemy cały czas podnosić poziom tego miejsca, w końcu Gmina Kłecko na swoich terenach ma bardzo dużo jezior - przyznaje wójt Adam Serwatka.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane