Jesteś tutaj:Sport 7 medali Mistrzostw Polski dla zawodników Samuraja Gniezno
środa, 08 czerwca 2022 16:37

7 medali Mistrzostw Polski dla zawodników Samuraja Gniezno

  mnopr

Początek czerwca dla Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno minął pod znakiem jednej z najważniejszych imprez roku, a więc Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym.

W dniach 3-5 czerwca w Zielonej Górze najlepsi karatecy z całej Polski rywalizowali o medale. Do Winnego Grodu zawitało 279 zawodników z 45 klubów, a więc rywalizacja zapowiadała się bardzo interesująco. Organizatorem Mistrzostw był Polski Związek Karate Tradycyjnego, Fundacja Promocji i Rozwoju Karate Tradycyjnego „NIDAN” oraz goszczący często na zawodach w Gnieźnie LCL – Klub Karate „Nidan” Zielona Góra. AKT Samuraj Gniezno do walki desygnowało 6-ciu zawodników, którzy wystartowali w kategoriach junior, młodzieżowiec i senior, a także połączonych kategoriach w rywalizacji drużynowej.

Do Zielonej Góry pojechali: juniorzy – Maja Barczak i Kacper Zając, młodzieżowcy – Natalia Szuba, Wiktoria Łuczyńska i Alicja Muszyńska oraz seniorka Aleksandra Politowicz. Przy zawodnikach przez całą imprezę czuwał trener Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę konkurencjami kadetów i juniorów. W tym dniu wystartowali Maja Barczak i Kacper Zając. Walczyli świetnie i godnie reprezentowali AKT Samuraj. Niestety ten dzień nie przyniósł medali, chociaż już sam start w Mistrzostwach Polski jest dużym sukcesem.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy i seniorzy. I to niedziela okazała się bardzo szczęśliwa dla reprezentantów. W sumie wywalczyli 7 medali Mistrzostw Polski potwierdzając swoją wysoką pozycję w kraju. I tak medale do Gniezna przywieźli:

Ola Politowicz: 3 miejsce kata drużynowe, 3 miejsce fuku-go, 2 miejsce kumite drużynowe

Alicja Muszyńska: 3 miejsce fuku-go, 3 miejsce kumite, 2 miejsce kumite drużynowe

Wiktoria Łuczyńska: 2 miejsce kata, 2 miejsce fuku-go, 

Natalia Szuba: 3 miejsce kata drużynowe, 2 miejsce kumite drużynowe

Maja Barczak: 3 miejsce kata drużynowe

Ogromne gratulacje!

Te świetne wyniki są wynikiem ciężkiej pracy na treningach pod opieką trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan). Klubowicze mają nadzieję, że to nie koniec miłych chwil w tym roku i reprezentanci AKT Samuraj Gniezno przywiozą do Pierwszej Stolicy Polski jeszcze wiele medali i tytułów. Oss!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane