Jesteś tutaj:Sport Wygrana MKS PR II na trudnym terenie u wicelidera
środa, 02 marca 2022 08:32

Wygrana MKS PR II na trudnym terenie u wicelidera

MKS PR

W szesnastej kolejce II ligi KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno pokonał na wyjeździe wicelidera rozgrywek SPR Kępno 26:23 i komplet punktów zawędrował na konto zespołu z pierwszej stolicy Polski!

Drużyna z Kępna to obecnie wicelider drugoligowych zmagań i wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla zawodniczek KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno. Pomimo to, gnieźnianki doskonale weszły w to spotkanie. Nieregulaminowa gra podopiecznych trenerów Popka i Solarka sprawiłą, że po dwóch wykorzystanych rzutach karnych na prowadzenie wysforowały się gospodynie. Do 9` minuty gry żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi i zanotowaliśmy aż cztery remisy. Gnieźnianki wzięły się ostro do pracy, uporządkowały swoją grę i od tego momentu zaczęły dyktować warunki na parkiecie. Do szatni z trzybramkowym prowadzeniem schodził KAPI MEBLE MKS PR II(10:13).

Po wznowieniu gry do 39` obraz zmienił się na korzyść kępnianek, które ponownie doprowadziły do remisu (15:15). Starcie nadal było niezwykle wyrównane dzięki czemu mieliśmy emocjonujące widowisko. Kluczowych momentem spotkania były minuty pomiędzy 42 a 52 minutą gry, gdzie dziesięć minut gry przełożyło się na siedem trafień MKS PR II przy braku odpowiedzi ze strony rywalek. W 55` gnieźnianki przy prowadzeniu 26:17 stanęły jakby w miejscu i gospodynie zdołały zminimalizować straty do trzech bramek.

SPR Kępno – KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno 23:26 (10:13)

Dla SPR Kępno najwięcej punktów zdobyły: Skowrońska (10) i Przewdzięk (4).

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Cieślak – Alwin (2), Wilczura, Nowak (2), Schlabs, Wabińska (4), Bartkowiak (6), Skoczeń (2), Piotrowska, Szymańska, Musiał (3), Tanaś (3), Brząkała (2), Łachowska, Śmigowska (2).