Jesteś tutaj:Sport Wygrana rezerw MKS PR w Dzierżoniowie
środa, 16 lutego 2022 07:55

Wygrana rezerw MKS PR w Dzierżoniowie

  MKS PR

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno rozpoczął rewanżową rundę II ligi grupy wielkopolskiej od zwycięstwa. W wyjazdowym pojedynku z UKS Jedynka Dzierżoniów lepsze okazały się gnieźnianki i komplet punktów pojechał do pierwszej stolicy Polski!

Początek spotkania nie wskazywał na jednostronny przebieg tego pojedynku (4:4 w 9′ czy 8:9 w 17′). Niewielka przewaga uzyskana w drugiej połowie pierwszej odsłony podziała na przyjezdne mobilizująco. Gnieźnianki skutecznie wzięły się do pracy i w 30′ gry na tablicy wyników widniało już ośmiopunktowe prowadzenie podopiecznych trenerów Popka i Solarka.

W drugiej odsłonie spotkania rezerwy z Gniezna poszły za ciosem. Gnieźnianki seriami lokowały piłkę w bramce rywalek i wyszły na szesnastobramkowe prowadzenie (29:13 w 45′). Na kwadrans przed zakończeniem meczu było wiadomo, że gospodynie tego spotkania nie zaliczą do udanych. Podopieczne trenerów Popka i Solarka grały pewną piłkę, postawiły mur w obronie, a w ataku wykorzystywały nadarzające się okazje. Ostatecznie KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno wygrał to spotkanie przewagą dwudziestu jeden oczek (39:18).

UKS Jedynka Dzierżoniów – KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno 18:39 (11:19)

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (5), Wilczura, Grzegorek, Schlabs, Wabińska (12), Bartkowiak (5), Skoczeń (2), Piotrowska (1), Szymańska (3), Musiał (3), Tanaś (1), Brząkała (1), Łachowska, Śmigowska (6).

Dla UKS Jedynka Dzierżoniównajwięcej bramek zdobyły: Czarnecka (7).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane