Jesteś tutaj:Sport Zawody strzeleckie KBS w Witkowie
wtorek, 08 lutego 2022 09:02

Zawody strzeleckie KBS w Witkowie

  mn
Zawody strzeleckie KBS w Witkowie zdjęcie nadesłane

W miniony weekend odbyły się IX Otwarte Zawody z Karabinka Pneumatycznego dla Samorządowców „O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie”.

5 lutego 2022 r. na strzelnicy pneumatycznej w Witkowie w obiekcie OKSiR przy ul. czerniejewskiej, odbyły się IX Otwarte Zawody z Karabinka Pneumatycznego dla Samorządowców „ O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie”. W zawodach udział wzięło 65 samorządowców reprezentujących 20 gmin województwa wielkopolskiego. Strzeleckie współzawodnictwo rozegrano w dwóch kategoriach: indywidualnie ( kobiet i mężczyzn) oraz drużynowo ( trzech najlepszych zawodników z każdej gminy).

W klasyfikacja indywidualnej zwyciężyli:

- kobiety: I miejsce: Iwona Kosmalska - Gmina Kórnik, II miejsce: Żaneta Matlewska - Gmina Golina, III miejsce: Wioletta Przygoda - Gmina Mikstat

- mężczyźni: I miejsce: Janusz Mirek - Gmina Golina, II miejsce: Paweł Lisiak - Gmina Witkowo, III miejsce: Jerzy Walczak - Gmina Kórnik.

Drużynowa klasyfikacja gmin:

I miejsce – GMINA WITKOWO - puchar Prezesa Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie – Bogusława Mołodeckiego

II miejsce – GMINA GOLINA - puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie Piotra Jóźwika

III miejsce – GMINA RYCHWAŁ - puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo – Mariana Gadzińskiego

IV miejsce – MIASTO GNIEZNO - puchar radnego powiatu gnieźnieńskiego Telesfora Gościniaka

V miejsce – GMINA KÓRNIK – puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu – Tadeusza Tomaszewskiego

VI miejsce – GMINA MIKSTAT – puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan – Stanisława Dolacińskiego

Zwycięzcy kategorii indywidualnych otrzymali medale, dyplomy i pamiątkowe statuetki a w klasyfikacji zespołowej gmin okolicznościowe puchary.

Zawodnicy w swoich kategoriach osiągali bardzo wysokie wyniki a o zajęciu pierwszego miejsca decydowała dogrywka i oddanie przez poszczególnych zawodników tzw. „złotego strzału”. Zawody przebiegły w bardzo miłej, koleżeńskiej i sportowej atmosferze. Organizowane od 9 lat rozgrywki strzeleckie odbywają się w czasie przeprowadzanych Regionalnych Zawodów Samorządowców w Tenisie Stołowym. Są to dwie nierozłączne ze sobą imprezy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane