Jesteś tutaj:Sport Wygrana II-ligowej MKS PR z Pyrkami
czwartek, 03 lutego 2022 12:58

Wygrana II-ligowej MKS PR z Pyrkami

  MKS PR
Wygrana II-ligowej MKS PR z Pyrkami źródło: MKS PR

Po prawie dwumiesięcznej przerwie KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno powrócił do ligowej rywalizacji. W zaległym pojedynku z KS Pyrki Poznań lepsze okazały się gnieźnianki i komplet punktów pozostał w pierwszej stolicy Polski!

Pięć udanych akcji gospodyń zakończonych trafieniami sprawiły, że to KS Pyrki Poznań musiał od początku spotkania gonić wynik (5:0 w 9′). Na przyjezdne podziało to mobilizująco. Poznanianki skutecznie wzięły się do pracy i w 14′ gry na tablicy wyników widniało tylko jednobramkowe prowadzenie podopiecznych trenerów Popka i Solarka. W 18′ gry podopieczne trenerki Karoliny Pedy po raz pierwszy doprowadziły do remisu (7:7 w 18′). Do 22′ spotkanie toczyło się bramka za bramką. Gnieźnianki nie potrafiły zbudować przewagi większej niż jedna bramka. W końcówce miejscowe wykorzystały swoje atuty i pierwsza połowa zakończyła się na ich korzyść wynikiem 15:12.

Drugą odsłonę spotkania ponownie z lepszym skutkiem rozpoczęły rezerwy z Gniezna. Niesione dopingiem wiernej publiczności gnieźnianki trzykrotnie ulokowały piłkę w bramce rywalek i wyszły na sześciobramkowe prowadzenie, którego już nie pozwoliły sobie odebrać. Podopieczne trenerów Popka i Solarka grały pewną piłkę, postawiły mur w obronie, a w ataku wykorzystywały nadarzające się okazje, nie pozwalając rywalkom ani razu zbliżyć się do wyniku remisowego. Ostatecznie KAPi MEBLE MKS PR II Gniezno wygrały to spotkanie przewagą dziewięciu oczek.

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno – SPR Kępno 35-26 (15-12)

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (4), Wilczura, Nowak (1), Wabińska (11), Bartkowiak (6), Skoczeń (4), Piotrowska (2), Szymańska (1), Musiał (3), Tanaś (2), Brząkała (1), Łachowska (1).

Dla KS Pyrki Poznań najwięcej bramek zdobyły: Celka (7) i Rogalska (6).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane