Jesteś tutaj:Sport Juniorki MKS PR odpadają z dalszej rywalizacji Mistrzostw Polski
poniedziałek, 31 stycznia 2022 10:36

Juniorki MKS PR odpadają z dalszej rywalizacji Mistrzostw Polski

MKS PR
Juniorki MKS PR odpadają z dalszej rywalizacji Mistrzostw Polski źródło: MKS PR

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek na trzecim miejscu i odpadł z dalszej rywalizacji.  Do pełni szczęścia zabrakło jednej bramki w małej tabeli, która decydowała o prawie do awansu przy równej ilości zwycięstw. Na zakończenie rozgrywek, po zaciętym i pełnym kontrowersji spotkaniu, gnieźnianki wygrały z SPR Pogoń 1945 Zabrze 27:26 (13:14).

Ekipa z naszego miasta rozpoczęła turniejowe zmagania od zwycięstwa z MKS Kusy Szczecin 37:28 (18:13). Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodyń. W 8 minucie było już 5:0 dla MKS-u PR Gniezno. Szczecinianki pierwszą swoją bramkę zdobyły minutę później, kiedy to z karnego trafiła Oliwia Piotrowska. W 21 minucie bramkę dla Kusego zdobyła Oliwia Piotrowska i MKS Kusy zbliżył się do MKS PR Gniezno na cztery punkty (13:9). Do przerwy było 18:13 dla gnieźnianek, a sześć trafień padło ze skrzydła z rąk Zofii Bartkowiak. Pierwsze trafienie w drugiej połowie należało do zawodniczek Kusego Szczecin. W 33 minucie było już tylko 19:16 dla MKS-u PR Gniezno i taki wyrównany wynik utrzymał się aż do 52 minuty. Potem do głosu doszły miejscowe. Na siedem minut przed zakończeniem meczu zawodniczki z Gniezna prowadziły 31:28. Chwilę później ze strony gnieźnianek padło sześć bramek przy zerowej odpowiedzi drużyny i gości. Ostatecznie MKS PR Gniezno wygrał z MKS Kusym Szczecin 37:28.

W drugim spotkaniu z KS Zgodą Rudą Śląska rywalki, które ostatecznie awansowały kosztem MKS PR Gniezno do dalszej fazy rozgrywek, zawiesiły poprzeczkę na tyle wysoko, że okazały się być dla gnieźnianek poza zasięgiem (24:29).  Pierwsza połowa (ostatecznie zakończona wynikiem (14:13) nie wskazywała na to, że ten pojedynek okaże się gwoździem do trumny dla zespołu z pierwszej stolicy Polski. W 48` gry zanotowaliśmy szesnasty, ostatni tego dnia remis, a potem wszystko potoczyło się nie myśli podopiecznych Popek-Solarek-Śmigowski. Dziewięć bramek duetu Szewczyk (5)-Kania (4) przy czterech odpowiedziach ze strony gospodyń sprawiły, że to spotkanie zakończyło się dość sporą, pięciobramkową przegraną.

Do niedzielnego spotkania gnieźnianki przystępowały z myślą, że jeżeli chcą liczyć się w dalszej rywalizacji należy to spotkanie wygrać i to co najmniej dwoma punktami. Nerwowo było już od pierwszej sekundy. Pojedynek był bardzo wyrównany – w pierwszej odsłonie zanotowaliśmy aż ośmiokrotnie wynik remisowy.  Bramka, która padła w 27` gry ze strony zabrzanek, spowodowała, że gnieźnianki schodziły do szatni z jednopunktową stratą (14:13). Druga połowa to prawdziwa wojna nerwów, nietrafione podania i rzuty z siódmego metra, a także dyskusyjne decyzje sędziów…  W 46` gry przy wyniku 22:18, pomimo przenikliwego chłodu na hali, na trybunach wrzało z nadmiaru emocji. Niestety, gospodyniom po raz kolejny z rąk wymknęła się końcówka spotkania. Na 55 sekund przed końcem był jeszcze “czas” na uspokojenie gry i ostatnie wskazówki. Przy prowadzeniu MKS-u 27:25 sędziowie dyktują kolejne dwie minuty dla zawodniczki z Gniezna i rzut karny.  Zrobiło się gorąco, bo przewaga MKS-u stopniała do jednej bramki. Aż ostatecznie MKS PR wygrał 27:26. Ten wynik jednak nie daje nam awansu – zabrakło jednego trafienia…

Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny zostały uhonorowane podarunkami i pamiątkowymi statuetkami. W kierunku kibiców popłynęły natomiast słowa podziękowania i uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas trzydniowego turnieju.