Jesteś tutaj:Sport Juniorki MKS PR Gniezno z awansem do 1/8 finału mistrzostw Polski
wtorek, 18 stycznia 2022 07:55

Juniorki MKS PR Gniezno z awansem do 1/8 finału mistrzostw Polski

  MKS PR
Juniorki MKS PR Gniezno z awansem do 1/8 finału mistrzostw Polski źródło: MKS PR

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek na pierwszym miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenera Roberta Popka wygrała z KS Otmęt Krapkowice 40:19 (18:7). Gnieźnianki wygrały bezapelacyjnie wszystkie swoje spotkania i awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Polski!

Ekipa z naszego miasta rozpoczęła turniejowe zmagania od zwycięstwa z MKS Sambor Tczew 51:24 (22:11), a bardzo dobre spotkanie rozegrała najbardziej doświadczona z całego zespołu Agata Alwin (13 bramek). W drugim spotkaniu z SMS Zagłębie Lubin już tak lekko nie było, bowiem rywalki, które ostatecznie także awansowały z drugiego miejsca do dalszej fazy rozgrywek, zawiesiły poprzeczkę znacznie wyżej 32:25 (21:12). Do niedzielnego spotkania gnieźnianki przystępowały już z awansem w kieszeni i były zdecydowanymi faworytkami z Otmętem i to potwierdziły. Nerwowy były tylko pierwsze sekundy, gdy rywalki prowadziły 2-0,  dalsza część spotkania potoczyła się po myśli gospodyń. Po pierwszej połowie było 18-7, w drugiej części dziewczyny jeszcze bardzie górowały przygotowaniem technicznym i fizycznym nad rywalkami ze śląska i kolejne wysokie zwycięstwo stawiające kropkę na “i” stało się faktem.

Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny zostały uhonorowane podarunkami i pamiątkowymi statuetkami. W kierunku kibiców popłynęły natomiast słowa podziękowania i uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas trzydniowego turnieju.

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane