Jesteś tutaj:Sport Przegrana rezerw MKS PR II na zakończenie roku
poniedziałek, 13 grudnia 2021 09:25

Przegrana rezerw MKS PR II na zakończenie roku

MKS PR
Przegrana rezerw MKS PR II na zakończenie roku źródło: MKS PR

KAPI Meble MKS PR II Gniezno przegrał po wyrównanym spotkaniu w Gubinie z miejscowym GMTS “Spartą Iwaniccy” 28:27 (13:12). To czwarta przegrana podopiecznych trenera Roberta Popka i Romana Solarka w tym sezonie.

Początek spotkania zdecydowanie należał do zawodniczek Sparty, które po raz pierwszy pozwoliły oddać gnieźniankom celny rzut do ich bramki w 9′ gry (3:1). Minutę wcześniej przyjezdne nie wykorzystały podyktowanego rzutu karnego, ale mimo to, udało im się szybko doprowadzić do remisu (3:3). Przez kilka minut toczyło się wyrównane widowisko, a podział punktów widniał bardzo często na tablicy wyników. Przy stanie 7:7 (21′) podopieczne trenera Popka i Solarka zdecydowanie objęły prowadzenie, które utrzymały do 27′ (10:10).

Po zmianie stron gnieźnianki, mimo korzystnego wyniku (13:12) przespały początek pierwszych minut drugiej odsłony i gospodynie wysforowały się na wynik 17:13 (w 35′). W tej części spotkania świetną skutecznością wykazała się Zofia Bartkowiak, która aż 9-krotnie lokowała piłkę w bramce rywalek. Mimo, to jedyne na co było stać gnieźnianki w tej połowie było zminimalizowanie strat (23:22 w 53′). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 28:27, pomimo tego, że jeszcze w 59′ na tablicy widniał wynik 28:24.

GMTS “Sparta Iwaniccy” Gubin – KAPI Meble MKS PR II Gniezno 28:27 (13:12)

Najwięcej punktów dla GMTS “Sparta Iwaniccy” Gubin: Zukier (8) i Mielczarczyk (7).

KAPI Meble MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Brząkała, Wabińska (4), Bartkowiak (11), Skoczeń (1), Piotrowska (3), Musiał (2), Szymańska, Grzegorek, Tanaś (4), Łachowska, Śmigowska (2).