Jesteś tutaj:Sport MKS PR chce zakończyć rok z kompletem zwycięstw
piątek, 10 grudnia 2021 12:08

MKS PR chce zakończyć rok z kompletem zwycięstw

  MKS PR
MKS PR chce zakończyć rok z kompletem zwycięstw źródło: MKS PR

W najbliższą niedzielę kolejna okazja do przedłużenia statusu jedynej niepokonanej drużyny. Liderki rozgrywek I Ligi Gr. A na wyjeździe zmierzą się z Bukowsko-Dopiewski KPR. Będzie to dla MKS PR URBIS Gniezno zarówno ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym jak i kończące I rundę zmagań w sezonie 2021/2022.

Faworytem meczu Bukowsko-Dopiewski KPR – MKS PR URBIS Gniezno jest zespół z Pierwszej Stolicy Polski, który w tegorocznym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Żółto-czarne zajmują obecnie niezagrożenie fotel lidera. Z kolei beniaminek jest szóstą siłą w I lidze Gr. A (4 zwycięstwa przy 4 porażkach). W minionej kolejce ligowej Bukowsko-Dopiewski KPR pauzował, po niewielkiej porażce na wyjeździe z SPR Pogoń Szczecin (28:24).

Przeciwnik, pomimo statusu beniaminka, to bardzo solidny przeciwnik na pierwszoligowych parkietach. Ich najlepszą zawodniczką pod względem skuteczności rzutowej jest Joanna Korytowska.

W tym sezonie obydwa zespoły miały okazję się zmierzyć w ramach wojewódzkich eliminacji PGNiG Pucharu Polski. W październiku to zdecydowanie podopieczne trenerów Popka i Solarka dominowały na dopiewskiem parkiecie (15:36).

Spotkanie pomiędzy Bukowsko-Dopiewski KPR – MKS PR URBIS Gniezno odbędzie się w niedzielę, 12 grudnia o godz. 18:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane