Jesteś tutaj:Sport Udany start zawodników klubu GTT Diament Budex Gniezno
wtorek, 07 grudnia 2021 09:43

Udany start zawodników klubu GTT Diament Budex Gniezno

mn
Udany start zawodników klubu GTT Diament Budex Gniezno zdjęcie nadesłane

4 grudnia 2021 roku dwunastoosobowa ekipa wraz z trenerkami wzięła udział w „Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży" w Poznaniu.

Do rywalizacji stanęło 29 klubów pływackich. W rankingu medalowym GTT Diament Budex uplasował się na 10. miejscu zdobywając 10 medali: 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe.

W klasyfikacji generalnej Weronika Tomczak zajęła 2. miejsce zdobywając 5 medali: 1 miejsce na 100m st. grzbietowym, 1 miejsce na 50 m st. grzbietowym, 2. miejsce na 100m st. dowolnym, 3 miejsce na 50m st. dowolny i 3 miejsce na 200m st. dowolnym. Marta Sikorska wywalczyła 3. miejsce na dystansie 50m st. grzbietowym. Maciej Tomczak w klasyfikacji generalnej otarł się o podium uzyskując 4. Miejsce i zdobywając dla klubu 2 medale: złoto na 200m st. dowolnym i srebro na 100 m st .dowolnym. Michalina Barciszewska zdobyła 2. miejsce na 100m st. grzbietowym. Jakub Budzyński wywalczył 2. miejsce na 200 m st. dowolnym.

Zawody na Malcie były dla gnieźnieńskich zawodników pierwszym sprawdzianem umiejętności pływackich i cieszy ogromnie fakt, że prawie wszyscy pobili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy pływakom i życzymy kolejnych sukcesów.