Jesteś tutaj:Sport Mikołajkowe morsowanie na Łazienkach
niedziela, 05 grudnia 2021 12:32

Mikołajkowe morsowanie na Łazienkach

 

Woda w jeziorze niemal równa temperaturze powietrza - właśnie na takie warunki czekały gnieźnieńskie morsy.

W przededniu dnia św. Mikołaja, spora grupa miłośników zimnych kąpieli, wybrała się na plażę Jeziora Winiary, by tam wziąć udział w cotygodniowym morsowaniu. Tym razem jednak, w odróżnieniu od tradycyjnych kąpieli, uczestnicy przebrali się w mikołajkowe akcenty. Z tej też okazji nie brakowało rozdawania cukierków dla obecnych na Łazienkach.

Niedzielne wydarzenie miało też swój charytatywny charakter - Królewskie Morsy Gniezno zbierały na rzecz Olgi Miśkiewicz, której zostało niewiele do tego, by uzbierać wymaganą kwotę potrzebną do leczenia. Z tej to okazji na plaży odbywała się zbiórka pieniędzy oraz pączki. Jak informował okazjonalny bałwan, ulepiony ze śniegu padającego od rana, woda miała temperaturę 3,5 stopnia, toteż po krótkiej rozgrzewce wszyscy ochoczo wskoczyli do wody.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Wasyl07 wtorek, 07 grudnia 2021 12:32 napisane przez Wasyl07

    Miasto do posprzątania jest, jednym łopaty, a drugim szczotki dać.

  • Link do komentarza Marlena poniedziałek, 06 grudnia 2021 11:12 napisane przez Marlena

    Mi tam zimno jest jak już za okno spojrzę, a gdzie jeszcze do wody wchodzić. Podziwiam, choć nie rozumiem - jak można rezygnować z domowego ciepła. Pozdrawiam

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane