Jesteś tutaj:Sport Na Lubochni powstały nowe szlaki do nordic walking
wtorek, 30 listopada 2021 09:11

Na Lubochni powstały nowe szlaki do nordic walking

 

Miłośnicy spacerów "z kijkami" mają teraz do dyspozycji kilka tras, poprowadzonych po lasach znajdujących się w rejonie Lubochni.

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej Siedlisko w Lubochni, przy wsparciu Urzędu Gminy Gniezno oraz współpracy z Nadleśnictwem Gniezno, ćwiczący spacery nordic walking otrzymali cztery trasy poprowadzone lasami we wschodniej części gminy Gniezno.

Wszystkie trasy zostały poprowadzone duktami leśnymi i każda z nich ma inny kolor oraz długość, a wszystkie zostały na swoim przebiegu oznaczone:

 • trasa niebieska - 10,3 km
 • trasa zielona - 7,7 km
 • trasa żółta - 7,3 km
 • trasa czerwona - 4 km

Oficjalne otwarcie szlaków nastąpi w niedzielę 5 grudnia br. o godzinie 12 na parkingu leśnym w Lubochni (droga na Krzyżówkę). Uczestnicy przejdą następnie trasą czerwoną.

Przebieg tras w mapach Google.

5 komentarzy

 • Link do komentarza ZośkaD poniedziałek, 17 stycznia 2022 10:27 napisane przez ZośkaD

  Fajne trasy. Ścieżki stare, żadnej ingerencji w podłoże, tylko postawione drogowskazy gdzie skręcać wraz z odległością do przejścia. Świetna sprawa

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 02 grudnia 2021 13:25 napisane przez Mieszkaniec

  Tak naprawdę to wszystko pod publikę, aby zdobyć poparcie do zbliżających się wyborów. Ścieżki w lasach budują a może by tak drogi do Lubochni naprawić bo są dwie i obie byle jakie, powiatową dziura na dziurze a gminna nie lepsza i wąska. Może by tak chodniki zrobić, oświetlenia założyć, stara droga przez Wole ciemnica a powstaje tam nowe osiedle. No tak pewnie żaden prominent się tam nie buduję. Wszystko w mediach pokazują aby tylko poparcie zrobić ale to nie są rzeczy ważne dla mieszkańców, to są zbędne bzdury na które tylko wydaje się pieniądze i mają być ścieżka do stołka w następnej kadencji.

 • Link do komentarza Aleksandra środa, 01 grudnia 2021 07:55 napisane przez Aleksandra

  Do Mirka

  Ścieżek się Pan czepia a to Pan nie wie że w lesie Jelonek chcą wyrznac setki drzew i wybudować tam drogę?!

 • Link do komentarza Pablo wtorek, 30 listopada 2021 14:50 napisane przez Pablo

  Teraz tylko wybudować ścieżkę rowerową z Gniezna do Lubochni. Dzieci będą bezpieczniej wracać do domu ze szkoły.

 • Link do komentarza mirek wtorek, 30 listopada 2021 12:06 napisane przez mirek

  jeszcze nigdy nie odczówałem potrzeby podczas spacerów po lasach chodzenia innymi drogami jak naturalne ścieżki ,dukty,leśne a jestem częstym bywalcem lasów,jestem zdecydowanie przeciwny wytyczaniu formowaniu ,utwardzaniu w lasach jakichkolwiek,przejść zapominamy że to las,jedno co nam chyba najlepiej wychodzi to niszczenie szeroko rozumianej przyrody,dbać o to co mamy a nie odbierać następnych miejsc przyrodzie ,takie marsze można organizować w parkach których kilka mamy i świecą pustkami, ja tak to widze hej-pozdrawiam

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane