Jesteś tutaj:Sport MKS PR Urbis Gniezno nie zwalnia tempa. Płock zdobyty po raz drugi
niedziela, 21 listopada 2021 10:58

MKS PR Urbis Gniezno nie zwalnia tempa. Płock zdobyty po raz drugi

  MKS PR

W sobotę drużyna MKS PR URBIS Gniezno pokonała w wyjazdowym spotkaniu MMKS Jutrzenkę Płock 33:16. Dzięki temu triumfowi podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zachowały status niepokonanych. Obecnie są pierwszą siłą I ligi gr. A.

Miejscowe ani razu nie objęły prowadzenia w tym spotkaniu, a jedyny wynik remisowy zapisaliśmy w 2′ minucie gry (1:1). Na początku płocczanki spotkania szukały szans na odrobienie strat i starały się nieco zmniejszyć dystans do gnieźnieńskich piłkarek ręcznych (4:6 w 10′). W kolejnych 20′ gry MKS pozwolił rywalkom na powiększenie dorobku punktowego o 3 “oczka”, a sam dołożył 11 bramek do puli. Środek i końcówką pierwszej odsłony ekipa z historyczna stolicy Polski miała zatem mocną. Po pierwszej połowie MKS PR URBIS prowadził z Jutrzenką 7:17.

W druga odsłona MKS PR URBIS Gniezno konsekwentnie budował swoją przewagę. W drużynie gospodyń tylko Kudźba i Szczechowicz (5 goli) próbowały gonić wynik spotkania, ale nie były w stanie przeciwstawić się drużynowej sile podopiecznych trenerów Popka i Solarka. 

Ostatecznie Jutrzenka musiała uznać wyższość gnieźnianek, które zwyciężyły 33:16. Świetne spotkanie zaliczyła cała drużyna, ale zdecydowanie brylowała rozgrywająca Magdalena Nurska. Zdobyła aż 14 bramek, dzięki czemu osłabiony brakiem Moniki Łęgowskiej i Mileny Kaczmarek MKS pewnie zanotował ósmą wygraną w sezonie.

MMKS Jutrzenka Płock – MKS PR URBIS Gniezno 16:33 (7:17)

MMKS Jutrzenka Płock: Stachiewicz -Maruszewska, Balcerzak (1), Bachurska (1), Igielska, Stasiak, Rędzińska (2), Mękarska (1), Kudźba (5), Muras (1), Szczechowicz (5).

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (5), Siwka (2), Sawicka (3), Giszczyńska (5), Chojnacka (1), Kuriata (1), Kaczmarek, Nurska (14), Matysek (2), Świerżewska, Łęgowska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane