Jesteś tutaj:Sport Na celowniku MKS PR URBIS - MMKS Jutrzenka
piątek, 19 listopada 2021 09:41

Na celowniku MKS PR URBIS - MMKS Jutrzenka

  MKS PR
Na celowniku MKS PR URBIS - MMKS Jutrzenka źródło: MKS PR

W najbliższą sobotę kolejna okazja do zdobycia trzech punktów do ligowej tabeli przez MKS PR URBIS Gniezno. Liderki rozgrywek I Ligi Gr. A na wyjeździe zmierzą się z MMKS Jutrzenką Płock.

Faworytem meczu MMKS Jutrzenka Płock – MKS PR URBIS Gniezno wydaje się być zespół z Pierwszej Stolicy Polski, które w tegorocznym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Żółto-czarne zajmują obecnie niezagrożenie fotel lidera. Z kolei płocczanki są piątą siłą w I lidze Gr. A (4 zwycięstwa przy dwóch porażkach). W minionej kolejce ligowej Jutrzenka Płock zrehabilitowała się w Dopiewie (26-23) za przegraną na własnym parkiecie z SPR Pogoń Szczecin (18-28).

Jutrzenka to bardzo solidny przeciwnik na pierwszoligowych parkietach. Od wielu lat rywalizuje już w I lidze. W tym sezonie radzi sobie całkiem dobrze. Płocczanki ograły m.in. na wyjeździe KS Kościerzynę i Bukowsko-Dopiewski KPR. Ich najlepszą zawodniczką pod względem skuteczności rzutowej jest Emila Szczechowicz.

W ubiegłym sezonie w rozegranych spotkaniach pomiędzy tymi zespołami dwukrotnie góra były zawodniczki z pierwszej stolicy Polski, ale nie były zwycięstwa po jednostronnych widowiskach (31:26 w Gnieźnie oraz 20:29 w Płocku). Najbliższe spotkanie również się na takowe nie zapowiada.

Spotkanie pomiędzy MMKS Jutrzenką Płock-MKS PR URBIS Gniezno odbędzie się w sobotę, 20 listopada o godz. 16:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane